Çanakkale Savaşları Cıvıl Cıvıl Müzesi, Kütahya’da ziyarete açıldı

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Düz Başkanlığınca ölçülü proje kapsamında Türkiye turuna sâdır “Çanakkale Savaşları Duraksız Müze Tırı” Kütahya’birlikte ziyarete açıldı.

“Desise sancağın dalgalandığı her yerdir Çanakkale” temasıyla Türkiye’yi dolaşan faal müze, Kütahya Belediyesi bahçesinde konuşlandırıldı.

Çanakkale Savaşları’ndan kalma çekişme araçları, cebe ve mühimmatlar ile foto ve fotoğraflar mevcut müze, vatandaşlardan ilgi görüyor.

Vali Vekili Mustafa Cenup, Garnizon ve Hava Asker Eğitim Tugay Komutanı Necati Çağ ile Şehremini Alim Işık de etkin müzeyi musahabe ederek eş güdümcü Açık Deniz Karataş’tan bilgelik aldı.

Dinamik Müze’nin beceri sorumlusu Büyük Aydınlık, gazetecilere yaptığı açıklamada, müzede bulunan 7 vitrinde tarihi eserlerin, cidal belgeselleri ve görseller eşliğinde sunulduğunu söyledi.

Gittikleri illerde alelhusus gençlerin ilgisinin çok çok olduğunu ve olumlu dönüşler aldıklarını dile getiren Ziyalı, Çanakkale’ye gitme fırsatı bulamayanların sunulan imkandan ufuk teşekkürname ettiklerini sözlerine ekledi.

Aktif Müze, ferda akşama büyüklüğünde musahabe edilebilecek.

Share: