CENTCOM’un taziye yayımladığı teröristin kimliği doğrulandı

Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) operasyonuyla temmuzda Suriye’nin kuzeyinde işsiz hale getirilen teröristin, ÇAKER Form Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) taziye mesajı yayımladığı üç teröristten biri olan “Roj Habur” harf adlı Civana Heso olduğu tayin edildi.

CENTCOM, 24 Orak Ayı’da terör örgütü YPG/ PKK elebaşı Salva Yusuk için “Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Komutan Yardımcısı Salva Yusuk 22 Orak Ayı 2022’de Suriye’nin Kamışlı mevsuk planlı saldırıda 2 avrat kavgacı ile birlikte öldürüldü.” ifadeleriyle taziye mesajı paylaşmıştı.

Söz konusu paylaşımda yıldırıcı Yusuk’un yanında olduğu belirtilen 2 teröristten birinin Suriye’de terör örgütü PKK/YAT’ın sözde Ada havza sorumlusu “Roj Habur” harf ünlü Civana Heso olduğu doğrulandı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye bakarak yıldırıcı Heso, özel askeri eğitimlerini Suriye’de kâin BENDE güçlerinden aldı. Teröristin, daha geçmiş PKK/YPG’nin suikast eğitimlerini verdiği sözde Dilovan akademisi avrat sorumlusu kendisine Türkiye’ye yönelik eylem yapacak kadroları eğittiği öğrenildi.

Teröristin eğittiği teşekkül mensuplarının Sulh Pınarı Harekatı bölgesi ile Mardin, Şırnak hattında görevli düzenlilik güçlerine alın taciz ve saldırılar düzenlediği tayin edildi.

Terör örgütü PKK’nın 2014’te kurduğu ve “YAT” olarak mezkûr sanki anti-yıldırı birliklerinin, örgütün Suriye’deki sözde hususi kırıcı birliği olarak cıvıltı yürüttüğü ve temel hattındaki asayiş güçlerine sızma, pusu ve benzeri eylemleri kombinasyon ettiği belirlendi.

Share: