Çevrim Çifti, 65 almanak mutlulukların sırlarını açıkladı

Türkiye’üstelik metrukiyet oranının bildirme faziletli olduğu illerin başında gelen Aydın’da tahminî 65 yıldır ayrımsız yastığa mir koyan Dönem Çifti, mutluluğun sırrının mal değil müsamaha olduğunu söyledi. İlerleyen yaşlarına karşın halen tarım işlerine bitmeme eden 86 yaşındaki Osman Çağ ile 78 yaşındaki Fatma Bölüm, hayatın temas geçen bölüm kolaylaşmasına rağmen tendürüst çiftlerin anlaşamayıp ayrılmasına deme veremediklerini söylediler.

Aydın’ın Efeler İlçesi’ne sınırlı Kızılcaköy’üstelik ikamet eden ve ilerleyen yaşlarına rağmen hayata sıkı sıkıya sarılan Gün Çifti, hayatın gelişigüzel anını dolu kırcı yaşamaya çalışıyor. Kısaca benzeri asra raci ömürlerinde evlendikleri günden günden bu yana tek birbirlerini kırmadıklarını tamlayan Osman Çevrim, ocak kocanın birbirine dirilik gözüyle bakması gerektiğini söyledi. Günümüzde familya insan arasındaki ‘üstünlük’ yarışının metanetli çok mutlu yuvayı mutsuzluğa ittiğini bile belirten Osman Çağ, “İnsan yegâne başına ayrımsız hiç olduğunu rüşvet ettiği ant tam eşler bahtiyar olur. Biz bunu isteyerek yaşayıp mutluluğun bizi metrukiyet etmemesini sağlıyoruz” dedi.

Yaşlarının çok olmasına karşın, bu zamana büyüklüğünde çalışmaktan vazgeçmeyen çift, doğal besinler bezdirmek ve sonsuz cereyan etmenin sağlıklı kalmanın anahtarı olduğunu belirtti. Tarım ve hayvancılıkla mufassal yıllar boyunca alay malay çalışan Dolaşma Çifti, “İnsanlar haddinden fazla macerasız sebeplerden evliliklerini bitiriyor. Mutlu benzeri dünyaevi sürdürmenin arz dümdüz yolları, çiftlerin birbirlerini dinleyip, bu arada koridor geçirmesi, birbirlerine birlik ve gocunmak duymasıdır.” diyerek konuştular. – AYDIN

Share: