Cihanbeyli Belediye Başkanı Kale’den Reisicumhur Erdoğan’a teşekkürname

Cihanbeyli Şehremini Mehmet Kermen, Konya ziyaretinde Cihanbeyli’ye içme suyu müjdesi veren Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Kermen yaptığı mukayyet açıklamada, ilçede daha evvel hayalet birlikte edilemeyen tıpkı projenin henüz önümüzdeki süreçte hayata geçeceğini belirtti.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın başta Cihanbeyli tevessül etmek için Kulu ve Altınekin ilçelerine içmece suyu müjdesi verdiğini hatırlatan Kermen şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz günden beri bu konuyu sık sık gündeme getiriyorduk. Sorunun 2022’de elan da artması üstüne alıngan tıpkı himmet gerçekleştirdik. Esenlik Bakanımız Fahrettin Insan de sorunun çözümü noktasında büyük mücahede gösterdi. Serencam noktayı birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan koyarak milyarlarca liralık dev yatırımın müjdesini bizlere verdi ve bölgemizi sevince boğdu. İnşallah özellikle Cihanbeyli’miz başlamak üzere Altınekin ve Kulu’bile Gökçe Tünel’den mevrut saf kök suyu arz kısa sürede musluklardan akmaya başlayacak.”

Share: