Elazığ’da depremzedeler için eşofman ve pijama takımı yapılıyor

Elazığ’ın Keban ilçesinde fahri yordamlı öğreticiler ve kursiyerler hayırseverlerin bağışladığı kumaşlar ile depremzedeler için eşofman ve pijama takımı dikiyor.

Keban Ahali Eğitimi Merkezi’nde işyar gönüllü yırtıkça öğreticiler ve kursiyerler, hayırseverlerin İnsan Adalet ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla ulaştırdığı kumaşlardan 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Malatya’dahi arızi tahaffuz merkezlerinde kalanlar için eşofman ve pijama takımı dikmek için kolları sıvadı.

Kurum bünyesindeki atölyelerde üretilen pijama ve eşofman takımları İHH eliyle depremzedelere gönderiliyor.

Kurum müdürü Erdal Havabulut, AA muhabirine, mutluluk olarak 6 Şubat’ta çokça iri ayrımsız zelzele felaketiyle yüz yüze kaldıklarını, yakınlarını yitiren depremzedelerin acısını samimi hissettiklerini belirtti.

Depremin neden olduğu mağduriyetlerin giderilmesi için görünen olan ihtiyaçlar doğrultusunda herkesin tıpkısı şeyler yapmaya çalıştığını anlatım fail Havabulut, depremden bilahare devletin milletiyle bir kontekst içerisinde şişman bire bir tesanüt örneği sergilediğini söyledi.

Herkesin büyük benzeri hız içerisinde çalıştığını nâkil Havabulut, fedakârlık ve gayretle depremzedeler üzere bağışlanan kumaşlarla yırtıkça öğreticiler ve kursiyerlerin pijama ve eşofman takımı diktiğini bildirdi.

Havabulut, ellerinde bin mızıka eşofman ve pijama takımı üretecek büyüklüğünde güpür olduğunu, hazırlanan takımları depremzedelere ulaştırılmak için İHH’ya tasdik ettiklerini aktardı.

Gönüllü 4 mahir belletmen ve 12 kursiyerle istihsal yaptıklarını nâkil Havabulut, “Bundan Sonra birlikte seçkin güpür tedariğinde kursiyerlerimizle depremzedeler amacıyla giyecekler yapmaya hazırız.” dedi.

“Bugünleri halk birliğiyle aşacağız”

Malatya’dan gelen ateş parçası müzakereci İlknur İlter de depremlerde evi kırıcı hasar gördüğü için ailesiyle Keban ilçesine gelerek aynı akrabasının evinde barındıklarını kaydetti.

Yaşadıkları birlik ateş ve zorlukları benzeri kenara bırakıp barınma merkezinde mütezayit depremzedelere muavenet etmek üzere Umum Eğitimi Merkezince başlatılan çalışmaya fahri adına katıldığını nâkil İlter, şöyle konuştu:

“Ego birlikte depremzedeyim, ama boş durmamak ve daha yararlı olmak için çalışıyorum. Tanrı razı olsun herkesten. İnşallah bu günleri umum birliğiyle aşacağız, bugünler gelip geçecek. Bu fırsatı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

“Kumaş desteği bitmeme ederse tamam depremzedeler üzere üretmeye bitmeme edeceğiz”

Havva Turkay ise büyüklük namına yaşanan afetlerden periferi mevki namına el bir dönemden geçtiklerini fakat bir zamanlar olduğu gibi tekrar oran ve budun ele ele bu süreci da atlatacaklarını dile getirdi.

Turkay, “Bu baskı dönemde hepimizin elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyoruz. Depremzedeler üzere bir şeyler yapalım, katkıda bulunalım istedik. Kumaş desteği devam ederse cümle depremzedeler üzere üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: