İftar programları hesabına müzaheret kolisi

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrası Manisa’dan deprem bölgesine sağlanan müzaheret ve destekler sürat kesmeden bitmeme ederken, valilik eliyle depremzedeler için arkalama kolisi kampanyası başlatıldı.

Manisa’dan yer sarsıntısı bölgesine sağlanan arkalama ve desteklere ilişik istimara fethetmek ve Ramazan ayının gelmesiyle alay malay deprem bölgesine gönderilecek yardımlara ilgili Ilbay Yaşar Karadeniz başkanlığında derinti gerçekleştirildi.

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1. Komando Er Eğitim Bilimi Liva Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Koruyucu, İl Açıkgöz Komutanı Liva Galebe Yuvarlak, Ilbay Yardımcıları Ongun Yayın ve Mustafa Kader ve yetkililer katıldı.

6 Küçük Ay haset yaşanan ve 11 ilde şişman yıkımlara sebebiyet veren depremin geçmiş anlarından itibaren Manisa’dan çabuk bire bir şekilde ekiplerin ve arkalama malzemelerinin bölgeye gönderilmeye başlandığını anlatım eden Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’dan zelzele bölgesine yapılan yardımların ivinti kesmeden bitmeme ettiğini ve depremzedelerin yaralarını iletilmek üzere Manisalıların sunturlu tıpkısı el birliği örneği sergilediklerini söyledi.

“İftarlarımız sarsıntı bölgesine”

Vali Karadeniz, bolluğun, bereketin ve paylaşmanın öneminin henüz üstelik arttığı Ramazan ayının başladığını bile belirterek temas ve beraberliğin henüz bile perçinlendiği Ramazan bereketini depremzede vatandaşlarla benimsemek üzere Manisa Valiliği öncülüğünde ‘İftarlarımız Deprem Bölgesine’ ünlü yardım kampanyası başlatıldığını de duyurdu. Kampanya dahilinde deprem bölgesine gönderilecek olan Ramazan Kolisi yardımları amacıyla vatandaşların hem nakdi hem dahi ayni yardımlarının kabul edileceğini belirten Vali Karadeniz, Manisalıların Ramazan Ayı boyunca da depremzede vatandaşların yanında olacaklarına inandığını belirterek birlik Manisalıları kampanyaya destek olmaya davet etti.

Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün de, “Bu sene Ramazan ayını, ülkemizde meydana mevrut sarsıntı afeti zımnında ekşimsi karşılıyoruz. Depremin geçmiş anından itibaren çap ve kavim bir tane kalpgâh olarak yaraların sarılması üzere şişman özveri gösterdik. El Birliği kocaoğlan olan bol Ramazan ayında bile tıpkı birliktelikte bölgede ve şehrimizdeki depremzede vatandaşlarımızın beraberinde olacağız. Umum birliğiyle bu yaraların sarılması için Büyükşehir namına, afetin evvel anından bu yana olduğu kadar, daha çok bile üzerimize düşeni yapmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Ramazan Kolisi Kampanyası dahilinde yardımda çıkmak isteyen vatandaşlar; Manisa Valiliği’nin TR40 0001 0001 8844 4065 0050 20 numaralı adisyon numarasına besin kolisi bedeli olan 280 TL’yi nakden ödeyebilecekleri kabil belirlenen içeriklere göre hazırladıkları azık kolisi yardımlarını bile 75. Sene Cahillik Merkezine teyit edebilecekler. – MANİSA

Share: