İYİ Tümen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’dahi İYİ Öğür Yerli Yönetimler Başkanlığınca planlı kesim müzakere toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanı Metanetli Ergun, tıpkı otelde düzenlenen derinti öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, eskimemiş makule koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan önceki degaje kapsamlı 3 şişman evcil yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise süreli namına Türkiye’nin ciharıyek tarafında lehçe meşveret toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde önce İstanbul’dahi sonrasında birlikte Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’bile, kasaba illerimizin dahil olduğu bölgesel müşavere toplantıları dizgi ettik. Zaman üstelik benzer tıpkısı toplantıyı Kayseri’bile gerçekleştirmek amacıyla buradayız. İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz lehçe meşveret toplantımıza havza milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas ülke başkanlarımız, yerli yönetimlerden mesul mülk başkan yardımcılarımız ve kaza başbuğ yardımcılarımız, iklim ve kaymakamlık uray divan üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi domestik ve millî düzeyde yönetmeye arzulu partimizin yerel yönetimlerle ilişkin politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye müteveccih değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, hesaplı ve sosyal kendisine az daha hep rakamların doğrulama ettiği kadar maatteessüf ülkemiz gelişigüzel alanda sonuç 30-40 yılın en ağırlık dönemi yaşamaktadır. söz konusu zorlukları yaşamamızın anne nedeni bellidir. Bu dönemi yeryüzü kırıcı şekilde geçiriyor olmamızın nedeni kamu yönetiminde yaşadığımız sistemsel bir formül krizidir. Yaşadığımız sistemsel yönetim krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem da bu sistemi kurgulayıp yürütme edenlerin şahsen kendileri etken olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına merbut gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Tutturgaç da katıldı.

Share: