Karaca yollarında durum

Yağız yollarının imal, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağırbaşlı gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamirat çalışmaları zımnında 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle angajman yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatıldı. Bu sebeple, erişim sair yönden iki cepheli adına sağlanıyor.

Denizli-Alaçık yolunun 5-7. kilometrelerinde gaga yapım, Kahramanmaraş-Narlı- Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerinde Arsan Köprülü Kavşağı mevkisinde üstyapı restorasyon, Seydişehir-Akseki yolunun 33-37. kilometreleri ve Ermenek-Mut yolunun 18-19. kilometrelerinde misil yapım çalışmaları cihetiyle söz konusu kesimlerde ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Beşikdüzü- Trabzon yolunun 45. kilometresindeki Akyazı Tüneli’nde hayatiyet elektronik sistemleri bakım tamirat çalışması nedeniyle temas iki yönde kâin tüplerde 08.00-20.00 saatleri arasında ulaşım bir tane şeritten kontrollü olarak gerçekleştirilecek.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 14-20. kilometrelerinde el imal çalışmaları dolayısıyla muvasala mukassem yolun aynı bölümünden iki taraflı yerine sürdürülüyor.

Eskişehir- Kütahya devlet sınırı-Kütahya yolunun 42-43. kilometrelerinde mevcut köprülerde genleşme derz ve bakım onarım, Eleşkirt- Balkı yolunun 62-66. kilometrelerinde da el imal çalışmaları devam ettiğinden bu kesimlerde muvasala mukassem yolun tıpkı bölümünden iki cepheli olarak sağlanıyor.

Share: