Kars haberleri… Başaltı Pehlivanı Onur Susuz acun ikincisi oldu

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreş takımı sporcusu Saygınlık Susuz, Acun Göçebe Oyunları’nda başaltı boyunda acun ikincisi namına sim madalyanın sahibi oldu.

Türk milli takımıyla çıktığı güreşlerde 19 ülkeden 65 sporcu beyninde ikinci olan 25 yaşındaki kudretli pehlivan Değer Susuz, Döşemealtı’nın de gururu oldu.

Acun Etnospor Konfederasyonu vasıtasıyla Bursa’nın İznik ilçesinde bu sene dördüncüsü düzenlenen Acun Göçkün Oyunları’nda milli takım adına güreşlere katılan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü güreşçisi Haysiyet Susuz, başaltı kategorisinde büyük tıpkısı başarıya imza attı. 19 ülkeden 65 sporcunun katıldığı başaltı boyunda acun ikincisi olan milli güreşçi, kendisine bindi olan Döşemealtı Belediye Reisi Turgay Gailesiz ve takımında düzlük aldığı Başpehlivan Yüce Yavuz ve hocalarına teşekkür etti.

Döşemealtı Belediye Reisi Turgay Tüvana, Başpehlivan Ulu Gürbüz’ün ekibinde vadi düz Saygınlık Susuz’u 1 ay geçmiş para aktarımı ederek renklerine bağladıklarını söyledi. Başkan Zihayat, “Itibar Susuz Pehlivanımız Başaltı boyunda şişman tıpkısı başarı kazandı. Milli mızıka formasıyla çıktığı müsabakalarda Acun ikincisi namına hem ülkemizi hem ilçemizi balaban tıpkı sevince boğdu. Elan şişman başarılar yolda” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: