MHP lideri Bahçeli’nin Horasan Erenleri Federasyonu’na armağan ettiği 6 dönümlük arsa havadan görüntülendi

MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üzerine kayıtlı tahminî 6 dönümlük arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na bağışladığını duyurdu.

“HORASAN KARDEŞLİK VE KADERDAŞLIK HAZİNEDARIMIZDIR”

Bahçeli, toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Merhum hocamız Prof. Dr. Erol Güngör diyordu ki: ‘Nerede evliya kabri varsa ora Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk üstelik bulunmayan demektir.’ Heves dünyamızın erdemli mimarları, akide hayatımızın yetişkin mihmandarları bizi biz eden yurt, budun ve iman türbedarlarıdır. Güzeşte kayıtlarımızın anlam ve muhtevası değerlendirildiğinde Anadolu’yu ve Balkanları imar ve diriltme fail manevi önderlerimizin Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu doğrudan ele kahramancasına taşıdıkları, kararlılıkla tebliğ ettikleri gayet kemiksiz olarak anlaşılacaktır. Horasan erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Rahmetli hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın ‘Kolonizatör Türk dervişleri’ diyerek tanımladığı mutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan mübarek yüzleri olmuşlardır. Horasan, ‘güneşin doğduğu saha, tarih ülkesi’ diye bilinmektedir. Horasan yazgı hazinemiz, el birliği ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda idrak ayrışmasına ve ayrılığına katiyen düzlük yoktur. Buna lazım yoktur. Kaldı kim bu akla yatkın değildir” ifadelerine yer verdi.

BAĞIŞLANAN YER ALARGA GÖRÜNTÜLENDİ

Haberin ardından Hacıbektaş’ta arsanın yeri ve kim tarafından satıldığı iptila konusu oldu. Ihtişam Bahçeli’nin bahsettiği 5 bin 788 metre karelik arsa Madun Mahallesi 357 cezire, 1 parselde düzlük alıyor. Arsanın tahminî 10 sene önce, Hacıbektaşlı bir vatandaş marifetiyle, Bahçeli haricindeki 3. aynı şahsa satıldığı, 3. şahsın ise arsayı 1 yıl büyüklüğünde geçmiş Heybet Bahçeli’ye sattığı belirtildi. Bahçelinin Horasan Erenleri Federasyonuna bağışladığı yer dron ile görüntülendi.

İşte Bahçeli’nin bağışladığı o arsa;

Share: