Öldüğü 5 ahit sonradan fark edildi, özel tabut ile taşındı

Elazığ’da 69 yaşındaki insan serbest yaşadığı evde geberik bulundu. Yaşlı adamın ölümü, gelen kokular konusunda komşularının polise bilim vermesiyle ortaya bundan sonra. 300 kiloluk şahsın camit bedeni, hususi hazırlanan tabut ile morgdan çıkarıldı ve pikap ile mezarlığa taşındı.

Olay, eşkâl Yıpranmamış Mahalle’de meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, kendisinden ayrımsız süredir bilgi alınamayan Hüseyin Ergül’ün (69) evinden dağ kokular gelmesi üzerine komşuları durumu polis güçleri ekiplerine bildirdi. Görüngü yerine mevrut polis ekipleri, alınan iznin ardından keyif ekipleriyle birlikte eve girdi. Eve girin ekipler, Ergül’ün camit bedenen karşılaştı. Tahminî 5 ahit ilk hayatını kaybettiği belirlenen Ergül’ün camit bedeni, yapılan incelemenin arkası sıra kesin ahiret yolculuğu nedeninin belirlenmesi üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu sırada, kısaca 300 kilo olan Ergül üzere hususi bir imamkayığı ve taşınması üzere pikap hazırlandı. Otopsisinin ardından özel tabuta konan cenaze, pikap ile defnedilmek için Çağcıl Mezarlığına götürüldü. – ELAZIĞ

Share: