Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Muhteşem, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99. sene dönümü zımnında idea yayımladı.

Yetişkin, mesajında, bu toprakları vatan kılan yekpare şehitleri rahmetle andığını, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak için tamam gazileri minnetle tanınmayan ettiğini belirtti.

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sakarya’yı geleceğin dinç Türkiye’sine alıştırmak üzere gayretle çalışmaya bitmeme edeceklerini vurgulayan Balaban, mesajında şunları kaydetti:

“29 Teşrinievvel 1923’te Türkiye Cumhuriyeti binlerce almanak tarihimizin tezahürü namına doğdu. Gün süresince hiçbir boyunduruğu akseptans etmeyen, bağımsızlığına ahlaksız milletimiz, Halas Savaşı’nda mecmu dünyaya gücünü göstermiştir. Aziz milletimiz parçalanmamış zorluklara, kamu imkansızlıklara karşın Halas Savaşı’nda nazik bire bir zaferle galip geldi. Tarihte eşine az rastlanır tıpkısı galibiyet olan Halas Savaşı, milletimiz üzere ayrımsız dönüm noktası oldu. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları oluşmak üzere, kahraman martir ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Hemşehrilerimizin ve eren milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı tebrik kartı ediyorum.”

Share: