Samsun gündem haberi… Samsun’da otomobiliyle tramvay hattında ilerleyen sürücü sersemlik yarattı

Samsun’un Atakum ilçesinde tramvay hattına giren eş çoban çevrede şaşkınlığa illet oldu.

Koy İstasyon durağında hemzeminden tramvay hattına giren plakası elan belirlenemeyen otomobilin avrat sürücüsü, görevliler vasıtasıyla kontrollü şekilde tıpkısı sonraki durak olan Pelitköy istasyonundaki hemzemin geçitten çıkarıldı. Bu sırada durakta tramvay bekleyen vatandaşlar ise sangılık yaşadı.

Otomobil sürücüsünün tramvay yoluna bilmeyerek girdiği ve peşi sıra tramvay gelmesi sonucu idraksiz dönemediği için çevresi korkuluklarla tutkun hattan çıkamayınca görevlilerin yardımıyla hattan çıkarıldığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Genel Müdürü Gökhan Beler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun adli mercilere yansıdığını söyledi.

Tramvay hemzemin geçitlerinde yayalara ve sürücülere henüz dikkatli olmaları gerektiği uyarısında kâin Beler, “Olayda kadın sürücünün ifadesinde bilmeyerek tramvay hattına girdiğini öğrendik. Hemzemin geçitlerde temas zaman henüz dikkatli olunmalı. Tramvay hattı üzerindeki hemzemin geçitlerde yayaların ve sürücülerin dikkatini arttırması lüzumlu. Tığ tamlık merkez üzerindeki kavşaklarda düzenlemeler yaptık ve sürat limitlerini birlikte düşürdük.” diye konuştu.

Share: