Sazak ve Hatay’da sosyal bölük projesine başvurular sürüyor

Mersin Ağacı ve Hatay’dahi vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesine müracaat yapmaya bitmeme ediyor.

Sosyal basamak projesi kapsamında 5 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı Sazak ile 4 bin 450 konutun hedeflendiği Hatay’dahi, e-Azamet üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, taleplerin alındığı ikinci çağ dahi Umum ve Ekincilik bankaları şubelerine gitti.

Mersin Ağacı’bile başvuru yapanlardan 55 yaşındaki ev kadını Cavidan Layemut, çalışmadan kıran bahtiyar olduğunu vurgulayarak, “Eşim öldü, 4 çocuğum var. Başımı sokacak bir evim olsun istiyorum. Kiralar çok fiyatlı. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza haddinden fazla teşekkürname ederiz. Karı çıkarsa ona çokça gönül borçlusu kalacağız. Kira vereceğimize, kendi evimiz, umudumuz tamam.” dedi.

-“Bu proje çok güzel imkanlar sunuyor”

Tekaüt öğretmen Zarife Kayaç (65) bile kirada oturduğunu belirterek, “Evim olsun istiyorum, heyecanım az çok erdemli. İnşallah karı çıkar. Sayın Cumhur Reisi’mıza çokça teşekkürname ediyorum. Bu proje çok adamakıllı imkanlar sunuyor. Öz evimiz olacak, kira vermekten kurtulacağız. Haddinden Fazla fena hâlde aynı özdek.” diye niteleyerek konuştu.

Başvuru özne gençlerden 27 yaşındaki Kırat Demircan, projeyi duyarlı duymaz referans yapmaya değişmeyen verdiğini söyledi.

Umutlu olduğunu dile getiren Demircan, “Çok heyecanlıyız, umutluyuz. İhtiyaç sahibi insanların bu projeden yararlanabilmesi bizi elan da bahtiyar etti. Kendimizi aynı kenara bırakıp, onların adına çıktı bahtiyar olabiliyoruz. Hakeza tıpkı girişim atıldığı için Sayın Cumhur Reisi’mıza ve emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

Hatay

Hatay’dahi müracaat yapanlardan Hasan Keşikçi (32), 11 yıldır kirada oturduğunu ve aile sahibi tutmak için projeye başvurduğunu anlattı.

Projenin çok sunturlu olduğunu belirten Keşikçi, “Bu fiyatlarla tıpkısı aile sahibi olursak bol olur. Dizge üzere kıvrak olur inşallah.” dedi.

Abdullah Akavioğlu (53) birlikte taksitle ocak sahibi olma imkanı sağladığı üzere projeye referans yaptığını kaydetti.Share: