Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık’ın cenazesi Konya Havalimanı’na getirildi

El-Kilit Harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyon Uzatmalı Çavuş Mustafa Işık (28) için Konya Havalimanı’nda tören düzenlendi.

Martir Işık’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Van’dan Türk Silahlı Kuvvetlerine ilgilendiren uçakla Konya Havalimanı’na getirildi.

Burada düzenlenen törene, şehidin ailesi ve yakınlarının birlikte 3. Ana Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Hava Tayyareci Sancak Alemdar Şensöz, Konya Ilbay Yardımcısı Aydınlık Erdoğan, Selçuki Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Karatay Kaymakamı Güç Eyyam, Seydişehir Kaymakamı Bahir Pişkin, Eş ve Toplumsal Hizmetler Müdürü İbrahim Akyüz, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Işık’ın naaşının, askerlerin omuzunda cenaze aktarım aracına taşındığı törende, eşi Su, annesi Meryem, babası Abdullah gözyaşlarını tutamadı.

Şehidin eşi Bahir Işık, “Evine filinta geldin. Sana prensesini getirdim. Korkuyorum.” diye niteleyerek yaş döktü.

Martir Işık’ın naaşı, Konya Şehir Hastanesine götürüldü.

Işık’ın naaşı, erte gün ortası namazının arkası sıra düzenlenecek törenle Seydişehir ilçesine kapalı Ketenli Mahallesi’nde defnedilecek.

Geçen yıl evlendiği ve 4 ay önceki Efnan ismini verdikleri kızlarının olduğu öğrenilen Şehit Işık’ın, Hakkari Dağ ve Komando Tuğgeneral Komutanlığında görevliyken Yıldız Irak’a gittiği anlatım edildi.

Share: