Serencam zaman haberi! Otomobile ve polis aracının motoruna giren kediyi çıkartmak üzere seferber oldular

Otomobile ve polis aracının motoruna giren kediyi çıkartmak üzere seferber oldular

KARAMAN – Karaman’da evvel otopark halindeki otomobile henüz bilahare polis aracının motor kısmına giren bala pisik, itfaiye aracı ve polis ekiplerince bata çıka çıkartıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Abbas Mahallesi 322. Sokak’ta otopark halindeki bire bir otomobilin motosiklet kısmından pisik sesi geldiğini duyan mahalle sakinlerinden Rahime Atmaca, durumu polis güçleri ve itfaiye aracı ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekipler otomobil sürücüsüne ulaşıp kaputu kaldırarak motosiklet ile çap ortada bulunan yavru kediyi çıkardı. Daha bilahare yavru pisik, çevredeki vatandaşlara verildi. Vatandaşların elinden çabucak yeniden kurtulan bala pisik bu kere da kaçarak trafik polisinin aracının motor kısmına girdi. Kedinin polis güçleri aracına girmesi polislerde ayrımsız anlık şaşkınlığa etken olurken, orada bulunanları da güldürdü. Ekipler kestirmece kusurlu saatlik çalışmanın arkası sıra çocuk kediyi saklandığı yerden çıkardı. Yavru kedi Rahime Mecnunca’e tasdik edildi.

“Kedi haddinden fazla miyavlıyordu”

Kediyi hariç hissetmek amacıyla bire bir süre özlük başına uğraştığını belirten Rahime Mecnunca, “Yoldan geçen aynı abi geldi. O müzaheret etti. Süt alıp geldik ihtimal sütün kokusuna dirimsel diye niteleyerek, kedi üstelik gelmedi. en son çıkar yol olarak ekipleri yoklamak zorunda kaldık” dedi.

Share: