Simav’da kullanılmamış konutlar hak sahiplerine teyit edildi

Jeotermal enerjinin göz ısıtması ve sıcak su kullanımıyla adlı Kütahya’nın Simav ilçesinde ilk defa doğalgaz kullanılan 315 göz ve 1 işyerinde doğruluk sahipleri dairelerinin anahtarlarına yapılan törenle kavuştu.

TOKİ bölgesinin Hususi Itibar Koleji’nin karşısında düz toprak üzerine TOKİ yoluyla 1453 ARG İnşaat’a yaptırılan 18 blokta toplam 315 konutun türe sahiplerine anahtarlarının doğrulama töreni gerçekleştirildi.

Törende kürsüye gelerek Simav’ın TOKİ tarafından depreme dayanıklı konutlarının yapılması üzerine hikmet vererek konuşmasına başlayan Simav Şehremini Adil Biçer, 2019 yılında belediye başkanlığı seçimlerinde vermiş olduğu sözlerden birini henüz adına getirmenin yakın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Gazel: “Türkiye depremde adeta gücünü birleştirdi”

TBMM Katip üyesi ve AK Fırka Kütahya Mebus İshak Gazel, 6 Şubat’ta Türkiye’nin Kahramanmaraş depremleriyle uyandığını, DÜRÜST Parti milletvekilleri olarak, organizasyonun yapılmasının ardından yer sarsıntısı bölgesine debi ettiklerini hatırlattı.

Depremin getirdiği yıkımı ve acıları yerinde gördüklerini, oba ve konteynır kentler oluşturularak temelli konutların tamamlanmasına kadar Türkiye’nin eksiksiz güçlerinin birleştirildiğini rapor fail Gazel, “Simav adına sizler depremin acısını yakından bilenlerdensiniz. Bu açıdan ilçede gerekseme olan ve TOKİ marifetiyle yapılan bu konutların sizler için kocaman olması yanında seçilmeden geçmiş projelerini sıralayan Belediye Başkanı Adaletli Biçer’in söz verdiği bu konutların sahiplerine yalabık olmasını murat ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Törende Vali Yardımcısı Hasan Erkal ve YANLIŞSIZ Fırka Kütahya Saylav Ceyda Ağır Sıklet Erenler birlikte birer konuşma yaparak konukların ve hisse senedi yerinin aynalı olması temennisinde bulundular.

Program; Simav Müftüsü Hasan Serçe’nin yaptırdığı duanın ardından tören düzeni üyeleri vasıtasıyla göz sahiplerine anahtarlarının tek tek doğrulama edilmesiyle son buldu.

Törene Kütahya Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Simav Kaymakam Vekili Burhanettin Yavaşi, Simav Şehremini Adaletli Biçer, DÜRÜST Tümen Kütahya Milletvekilleri İsak Gazel, Ceyda Korkulu Erenler, Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan, AK Parti, Cumhuriyet Ahali Partisi, Demokrat Tümen ve Simav Belediyesi ünite müdürleriyle ilçedeki bir nice resmi kurum yöneticileriyle STSO Başkanı Izzetinefis Kazcıoğlu, Kültür Odası Başkanı haysiyet Bütüner, amme yararına canlılık gösteren derneklerden olan ADD İlçe Başkanı Necati Çipo, Kızılay İlçe Sorumlusu Özkan Akış, anahtarlarını alacak bölük sahipleriyle vatandaşlar açacak tasdik törenine katıldı. – KÜTAHYA

Share: