Sivas selen… Sivas’ta öğrencilere yemiş ve sebzelerin şüphesiz yetiştirildiği gösterildi

Sivas İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünün aplikasyon bahçesinde öğrencilere göveri ve meyvelerin yetiştirilme koşulları karşı yetişek verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, site merkezindeki Reşit Akif Paşa İlkokulu öğrencileri, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında kurumun aplikasyon bahçesini görüşme etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Nasip’ın birlikte katıldığı etkinlikte, öğrencilere bahçede yetiştirilen elma, çilek, domates başta kalkışmak amacıyla göveri ve meyvelerin yetiştirilme koşulları hakkında uygulamalı eğitim bilimi verildi.

Uygulama bahçesindeki eğitimlere öğrencilere teşekkürname fail Kader, “Bu öğrenme isteğiniz çokça kıymetli. Aldığınız eğitimle toprağın hayatımızda ne büyüklüğünde kebir olduğunu, soframızda yediğimiz ürünlerin büyük benzeri çoğunluğunun şüphesiz üretildiğini gördünüz. Bu asıl etkinliklerle, geleceğimiz olan siz değerli çocuklarımıza gıdayı müsriflik etmemenin önemini, doğamızın hangi kadar kızıl olduğunu ve bunu herhangi bir antlaşma korumamız gerektiğini anlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: