Sivasspor’un çarkıt kaptanı Hayrettin, yeni yetenekleri futbola kazandırıyor

Spor Mabat Süper Takım ekiplerinden Sivasspor’dahi ayrıntılı yıllar minval giyen ve bando kaptanlığı yapan Hayrettin Yerlikaya, kurduğu ayak topu kulübünde kullanılmamış yetenekleri keşfederek futbola kazandırıyor.

Profesyonel kariyerine 1999-2000 sezonunda Sivasspor’de başlayan sol bek Hayrettin Yerlikaya, ince yıllar mızıka kaptanlığı yaptı.

Futbol kariyerini 2013’te kırmızı-beyazlı ekipte noktaladıktan bilahare ayrımsız süre Sivasspor’un altyapısında antrenör yerine görev düzlük 41 yaşındaki Yerlikaya, eskimemiş yeteneklerin Türk futboluna kazandırılması için Yerlikaya Futbol Kulübünü kurdu.

Yerlikaya, AA muhabirine, Sivas’ta amatör kendisine başladığı futbol hayatında detaylı yıllar Sivasspor formasını giydiği üzere bahtiyar olduğunu söyledi.

Hayalindeki futbol kulübünü kurmanın heyecanı içerisinde olduğunu belirten Yerlikaya, “Tahminî 4 kamer oldu ve dokunaklı öğün aldığımızı düşünüyoruz. İnanılmaz sevinçli gidiyor ve güvenilmez mutluyum. Çocuklarla gitmek ve onlara ayrımsız öz öğretiyor tutmak afiyet veriyor.” dedi.

“Yetenekli çocuklarımız var”

Bakir müesses benzeri pakt olduklarını nâkil Yerlikaya, “İyi çalışıyoruz, çocuklarımız de güvenilmez hareket sağlıyor. Bu süreci ongun değerlendirdiğimiz antlaşma gani şeyler olacağını düşünüyoruz. Çaplı oyuncularımız var, onları Türk futboluna kazandırma anlamında elimizden geldiği kadar koruyucu olacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Yerlikaya, Sivas’ta altyapıdan yetişen çocukların Sivasspor’bile oynamasını çokça arzuladığını vurgulayarak, “Bu işin eğitimini aldığımı düşünüyorum, kestirmece 15 almanak dahi istekli hayatım var. Çocuklara, filhakika neyse onu alıntı hesabına hamlelerimizi ve antrenmanlarımızı yapıyoruz. Şehirde bu yönde şişman tıpkı eksiklik olduğunu düşünerek, bu hamleyi yaptım. Sivaslı çocuklara faydalı olma, yardım mizan anlamında uğraşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sivasspor altyapısında fariza yaptığını ve eksikleri gördüğünü anlatan Yerlikaya, belirlediği planları uygulayacağını dile getirdi.

“Saftirik bando sayısı güvenilmez azalmış vaziyette”

Yerlikaya, Sivas’ta sonuç dönemde tesisleşmeyle amatör spora verilen öneme da dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Çocuklara gibi olduğu büyüklüğünde çim sahalarda çalışmanın elan dörtköşe, elan eke olduğunu söylüyorum. Cahillik ve Spor İl Müdürümüze planlarımı ve fikirlerimi anlattığımızda güvenilmez destek verdi. Sıhhatli olsun tesisi bize tahsis etmesiyle çocuklara çokça adamakıllı tıpkı yassı sunduğumuzu düşünüyorum. Sivas futbolu yerine değme geçen dönem adamakıllı şeyler yapılmaya başlandı. İnşallah bu devam ölçü. Saftirik takım sayısı güvenilmez azalmış vaziyette ve inşallah temas sabık dönme bu suret artar. Elimizden geldiği büyüklüğünde topluluk sayısını çoğaltıp Sivas futboluna katkı sağlarız.”

Ayak Topu kulübündeki çocuklardan Mehmet Eğlek ise kendisine Hayrettin Yerlikaya’yı eş aldığını belirterek, “Babam hep Hayrettin hocamızı anlatırdı. Ben üstelik onun kadar ayrımsız topçu girmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhammet Yusuf Çevrim birlikte futbola iş veren Hayrettin Yerlikaya’nın kulübünde oynamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, Sivasspor forması giymeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Share: