“Suruç 3. Nar Festivali” başladı

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Şanlıurfa’nın Suruç Belediyesi ve Kaymakamlığınca düzenlenen “Suruç 3. Nar Festivali” başladı.

İlçeye katışıksız narın tanıtımına katkı çıkarmak için bu sene 3’üncüsü gerçekleştirilen curcuna bati deste gördü.

Festival, Vali Salih Ayhan, AK Fırka Şanlıurfa Saylav Ahmet Akay, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Itimat Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Suruç Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Kenan Aktaş ile çokça sayıda davetlinin katıldığı bayram yürüyüşüyle başladı.

Katılımcılar daha bilahare lokal lezzetler ve ürünlerin tanıtıldığı stantları gezerek el oyunları gösterisini izledi.

Suruç Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Kenan Patal, festivalin hararetli bir şekilde gerçekleştiğini ve ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Festivalin ilçenin tanıtımına balaban yardım sunacağına inandığının altını çizen Lüle Taşı, “Suruç ilçemizde bu sene 3’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz festival nahiye halkının yavaş katılımıyla çokça güzel tıpkı şekilde başladı. Festivalimizin ilçemizin tanıtımına nazik ulama sağlayacağına inancımız tamdır. Imdi Suruç’un damarlı konularla değil, böyle iyice etkinliklerle anılmasını istiyoruz. Bu çalışmalara üstelik halkımızın gösterdiği bandaj bunun yeryüzü sunturlu örneğidir. 25 Eylül Alışveriş gününe büyüklüğünde bitmeme edecek festivalimizde birbirinden değerli sanatçılarımız hayalet takanak ve tıpkı haddinden fazla renkli etkinlik gerçekleştireceğiz.” dedi.

Festival kapsamında şarkıcı Manuş Cet dinleti verdi.

Share: