Trakya’dan gönüllüler çalışmalara bindi amacıyla zelzele bölgesine gitti

Kırklareli’nden 170 fahri ile Tekirdağ Müftülüğü ve Türkiye Ilmek Vakfı Tekirdağ Şubesi gönüllülerinden oluşan 49 can, depremlerden etkilenen yerlerdeki taharri kurtarma çalışmalarına bindi için bölgeye gitti.

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere bindi ekipleri gönderiliyor.

Kırklareli’nde değişik meslek mensuplarından oluşan gruplar, otobüslerle kent merkezi ile Lüleburgaz ilçesinden deprem bölgesine uğurlandı.

Kırklareli Belediye Reisi Mehmet Siyam Kesimoğlu, burada yaptığı açıklamada, depremden etkilenenler üzere tam imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Sarsıntı zımnında Türkiye’nin biricik canevi olduğunu ifade fail Kesimoğlu, gönüllü ve hayırseverlere teşekkürname etti.

Lüleburgaz Şehremaneti Başbuğ Vekili Kemal Pektaş üstelik haddinden fazla şişman teessürat yaşandığını, yaraların bağlanak ve beraberlik içerisinde sarılacağını ifade etti.

Tekirdağ Müftülüğünden 49 nefis kadro zelzele bölgesine gitti

Tekirdağ Müftülüğü ve Türkiye Din Vakfı Tekirdağ Şubesi gönüllülerinden oluşan 49 nefis takım müftülük önünde tıpkı araya geldi.

Yardım malzemelerinin araçlara yüklenmesinin arkası sıra ekipler Kahmaramanmaraş’a müracaat etmek üzere yola çıktı.

Ekipler, depremzedelere maddi ve manevi yardımda düşmek amacıyla çalışacak.

Share: