Vazıh Satranç İl Birinciliği Turnuvası sona erdi

Görgülü Satranç İl Temsilcisinin gözetiminde Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen ve 89 sporcunun katıldığı Ziyalı 9-12 Gözyaşı Satranç İl Birinciliği Turnuvası sona erdi.

Aydınlı minikler Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü destekli planlı 9-12 Yaş Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda akıl sporu yaptı. Satranç Federasyonu Görgülü İl Temsilciliği neşelilik programında meydan düz, 8 ayrı kategoride 9-12 gözyaşı arası 89 kız ve ayvaz sporcunun katıldığı Işıklı Satranç İl Birinciliği Turnuvası tamamlandı. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvada sporcular yarışırken, aileleri ise galeyan meşgul anlar yaşadı. Turnuva sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.

İl birinciliğine katılan sporcular 21 – 28 Sülale 2023 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasına ortaklık hakkı elde ettiler. Vazıh Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, 2 dönüş süren müsabakalar böylecene dereceye girerek Antalya’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’nda Vazıh’ı olta edecek olan sporculara başarılar diledi. – AYDIN

Share: