2’nci Luma Kısa Film Festivali’nin akıbet referans tarihi güncellendi

Taze yetenekli öğrencilerin senaryo yazmasını ve film çekmesini heveslendirmek amacıyla bu yıl ikincisi planlı Luma Güdük Film Festi·vali’nin son başvuru tarihi 25 Eylül Pazar olarak güncellendi.

Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Ay Imal’ın, tayf ettiği film projelerini yapmak isteyen yetenekli gençleri yedirmek için düzenlediği Luma Gücük Film Festivali’nin ikincisi, 24-27 Teşrinievvel tarihleri beyninde gerçekleştirilecek. Sadece öğrencilerin katılabileceği yarışmada öğrenciler “Gücük Film Yarışması”, “Gücük Film Senaryo Yarışması” ve “Ince Metraj Film Senaryo Yarışması” oluşmak için üç değişik kategoride yarışacak.  “Kısa Film Yarışması” ve “Gücük Film Senaryo Yarışması” başvuruları 25 Ilkgüz Aksata gününe büyüklüğünde festivalin web sitesi lumakisafilm.yeditepe.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Festival boyunca kısa film gösterimlerinin yanında herkesin katılabileceği söyleşiler ve işlik çalışmaları üstelik yapılacak.

KISA VE TAFSILATLI METRAJ SENARYO YARIŞMASI

Luma Kısa Film Festivali, üretim aşamasındaki projeleri destekleyerek genç çaplı öğrencilerin senaryo yazmasını ve film çekmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Kısa Film Senaryo Yarışması’nda direktör, senaryocu, oyuncu Ercan Kesal, oyuncu Kaan Urgancıoğlu, kameraman Suzan Güverte öğrencilerin gücük film senaryoları ve proje dosyaları değerlendirecek. Finale kalan proje sahiplerinin temel jüriye yapacakları banak sonrasında seçilen üç güdük film projesine değişik 20.000 TL Kısa Film Yapım Desteği Ödülü verilecek.

Ayrıntılı metraj senaryo yarışması kapsamında ise senaryocu Ulu Görgülü, senaryocu Gökhan Horzum ve senaryocu Kağan Bonomo’dan oluşan yargıcılar kurulu projeleri değerlendirecek ve bir projeye Sunma İyi Senaryo Ödülükendisine 20.000 TL destek verilecek.

KISA FİLM YARIŞMASI

Yeditepe Üniversitesi Radyo, TV ve Beyaz Perde Bölümü talim üyeleri ile Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü Hile Kurulu’nun yöre jüriyi oluşturduğu curcuna kapsamında düzenlenen güdük film yarışmasında üstelik senaryocu/yönetmen Ceylan Ibdai Özçelik, oyuncu Ekin Belletici ve direktör Michael Önder’den oluşan ana yargıcılar kurulu üyeleri yılın yeryüzü dolgunca 10 mektepli filmini belirleyecek. Antoloji içerisinden ana jürinin belirleyeceği bire bir filme Bildirme İyi Gücük Film Ödülüolarak 15.000 TL verilecek. Antrparantez 10 filmlik gücük film seçkisi curcuna kapsamında gösterilecek ve Yeditepe öğrencilerinin oylarıyla tıpkısı gelişmemiş filme birlikte “İzleyici Ödülü” yerine 10.000 TL verilecek.

Share: