47 yıl 3 ay fariza yaptı

Bilecik Atatürk İlkokulu’nun sevilen Müdürü Anlaklı Başdemir, 47 sene 3 kamer görev süresinin arkası sıra emekliliğe ayrılırken, namına veda yemeği düzenlendi.

Yaklaşık kalık yüzyıl sürdürdüğü görevini değme zaman gerçekten adına getiren muvaffakiyetli tıpkı öğretmen olarak Bilecik kamuoyunun saygı ve sevgisini kazanan Zeki Başdemir’e tekaüt olmasından yağlık veda yemeği düzenlendi. Suret Sarıklı Evinde düzenlenen yemeğe Bilecik İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Sami Akyol, Başmuallim Yardımcıları Tahsin Yazır ve Salt Çelik, Ofis Müdürleri Bilal Eği, Osman Bat, Yüksek Güder, Zekai Çobandere, İsa Sıra ve ekol müdürleri katıldı.

Yemekte meşveret eden Bilecik Milli Yetişek Müdürü Mustafa Sami Akyol, “Kıymetli himmet arkadaşımız Zeki Başdemir beyefendiye tekaütlük hayatında ailesiyle bahtiyar ve rahat aynı hayat diliyorum. İnşallah Anlaklı Satış gibi gayrı personellerimizde zamanı geldiğinde zinde ve mutlu bire bir şekilde emekliliklerine kavuşurlar” dedi.

Veda ve teşekkür yemeği amacıyla bahtiyar olduğunu belirten Anlaklı Başdemir, “Bu iyice aşındırmak için özellikle İl Milli Eğitim Bilimi Müdürümüz Mustafa Sami Akyol ve yöneticilerimiz gelmek için bütün personel ve himmet arkadaşlarıma çok teşekkürname ediyorum. Sizlerden ayrıldığım amacıyla üzgünüm. Hakkınızı helal edin. Hepinize hayatınızda sükse diliyorum” dedi.

Program Anlaklı Başdemir’ mağara ulama çalıp yırlamak söylemesinden bilahare Müdür Akyol marifetiyle kendisine hediye sunma edilmesiyle sona erdi. – BİLECİK

Share: