Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Günü kutlandı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’birlikte, 19 Ilkgüz Gaziler Haset zımnında merasim düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Ilbay Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Baş Başa Hususi Kuvvetler Başkan Yardımcısı Sancak Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Idarehane Başkanı Ateşli Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Şube Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Eylül Gaziler Haset, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların yurt olması ve devletimizin bekası önünde canlarını adayanların gelgel ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Inanma Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin Ağacı

Sazak’bile dahi 19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla Cumhuriyet Alanı’nda tören düzenlendi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Bahir Kuvvetleri Akdeniz Havza ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi Komutan Yardımcısı Eksiksizlik Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Kıran Düzenlilik Akdeniz Nahiye Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Kurnaz Komutanı Liva Soylu Çarıkcıoğlu, İl Güven Müdürü Mehmet Arslan, siyasal partilerin ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler de törende düz aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki programda, Ilbay Rahmi Doğan, Garnizon Başkan Vekili Piyon Miralay Tarık Bunaltıcı ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Serdengeçti Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Yazıhane Başkanı Mehmet Ramiz Bakır konuşma yaptı.

Vali Doğan, törenin peşi sıra gaziler ve yakınlarıyla kardeş kardeş etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki tören Fehamet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt onur defterini imzalayan Ilbay Erdinç Yılmayan, “Kahraman gazilerimiz, biliyoruz kim omuzunuzda gururla taşıdığınız heybetli madalyalar, şu zaman basmakta olduğumuz bu toprak, her bir karışı için verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Belediye Reisi Valör Yağız, AK Fırka Osmaniye Saylav Alperen Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Futbolcu Miralay Kağan Kocabaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: