Afyonkarahisar KYK yurtlarında kalan bin 871 afetzedeye seçme makule imkan sağlanıyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan yer sarsıntısı sonrası Afyonkarahisar Valiliği talimatlarıyla kente mevrut bin 871 afetzede Çiğiltepe Sıkı Müdürlüğü, Tınaztepe Daraç Müdürlüğü ve Sultandağı Deneyimsizlik Kampında misafir ediliyor.

Konuk edilen vatandaşların 7/24 hamam aşındırmak, içecek, tahaffuz ve asıl ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanıyor. Depremden etkilenen çocuklara müteveccih yerine değişik spor etkinlikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri ve EYS antrenörleri yoluyla düzenleniyor. Bilgisizlik Merkezleri eliyle çocukların şahsi gelişimine müteveccih; akıl zeka oyunları, kol çalışmaları, hars ve konuşma faaliyetleri düzenleniyor. EYS yetişek görevlileri aracılığıyla kadınlara müteveccih kendisine örgü, dümen, ebru gibi kurslar; öğrencilere müteveccih ise derslerinde müzahir kurslar veriliyor. AFAD ve Kızılay depremzedelerin ferdî ihtiyaçlarını karşılıyor. Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kocatepe Üniversitesi depremden etkilenen vatandaşlara yönelik psikodestek hizmeti sağlıyor. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, ekol çağında olan öğrencilerin eğitim-öğretimlerini sürdürebilmesi için okullarda eğitim almasını sağlarken, GSB yurtlarında anasınıfı açtı. İl Müftülüğü görevlileri marifetiyle vatandaşlara manevi bindi veriliyor.

Konuyla ilgilendiren açıklamada mevcut Cahillik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Afyonkarahisar GSB Çiğiltepe Yurdunda, GSB Tınaztepe Yurdunda ve Sultandağı Bilgisizlik Kampında toplamda bin 871 depremzede vatandaşımız kalıyor. Düzentileme arkadaşlarımızla gelişigüzel bu vatandaşlarımıza yeryüzü iyi şekilde işlemek için çalışıyoruz. Allah’ın izniyle biz iri bire bir milletiz. İnşallah kerem kavim umum ele bu yaraları bütün alay malay saracağız. Ego bu süreçte Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası’na vatandaşların saç kesimi ve bakım hizmetini ücretsiz aynı şekilde sağladığı amacıyla teşekkürname ediyorum. Afyonkarahisar Belediyemize yurtlarımıza ücretsiz ring otobüsü gönderdiği üzere teşekkürname ediyorum. AFSÜ’den mevrut hocalarımıza vatandaşlarımızın diş sağlığı ile ilgilendiği için teşekkürname ediyorum. Yeniden halen görüşmelerini sağladığımız ayrımsız boyut var. Burada artan depremzede vatandaşlarımız çalışmak isterlerse onların birlikte başvurusunu alıp, lüzumlu adımların atılması amacıyla müdürlük yerine elimizden geleni yapağız” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: