Ak Partili kadınlardan depremzedeler için arkalama etkinliği

Kütahya’nın Gediz ilçesinde DÜRÜST Parti Eş Kolları vasıtasıyla depremzedeler yararına Uray bakım binası yanı Atatürk Parkı’nda engelsiz veriş düzenlendi.

Gediz Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak ve SELIM Öğür Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan, SELIM Öğür Gediz İlçe Eş Kolları eliyle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar yararına düzenlenen Azık arkalama alanını musahabe etti.

Gediz Belediye Reisi Muharrem Akçadurak, Kahramanmaraş merkezli depremlerde on milyondan çok insanımızın etkilendiği, on binlerce insanın hayatını kaybettiğini, beniz binlerce insanın üstelik yaralandığını söyleyerek, deprem felaketinin sonuçlarının Türk milletini ur aynı incitici gibi yaktığını tabir etti. Depremde eşini, çocuklarını, yakınlarını kaybeden kadınların mukavemetli ayrımsız dönemden geçtiğini tamlayan Başkan Akçadurak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü depremde kaybettiğimiz, yakınlarını kaybeden ve depremzede kadınlarımıza adıyoruz. Kalbimiz her tür zorluğa ahşa geren, sağlıklı ayakta kalabilen depremzede kadınlarımızla birlikte” dedi.

Türk Milletinin değme ant olduğu gibi bu depremde de büyüklüğünü gösterdiğini rapor fail Başkan Akçadurak; “Halkımız bizi yardım üstüne bekâr bırakmadı. Belediyemiz hars etkinlikleri çerçevesinde rastgele sene düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde amme, özel çalım ve kuruluşlarında ve tam işyerlerinde etkin kadınlarımızı bu özel günlerinde karanfil dağıtarak, kutluyorduk. Bu sene yaşamız olduğumuz asrın felaketi olan depremler zımnında karanfil ile tebrik programımızı erteleyerek bunun adına depremzede vatandaşlarımıza bindi adına planlı gıda pazarına katkıda bulunmak istedik. Buradan elde edilen gelirin tamamını depremzede kardeşlerimize bağışlayacağız. Etkinliğimize ürünüyle, emeğiyle, parasıyla, duasıyla yardım sağlayıcı tam hayırseverlerimize, yaraları temizlemek için yardım sağlayıcı herkese teşekkür ediyorum. Devletimiz ve Milletimiz var olsun” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: