Akıbet dakika haberleri | Sinsice cebe imalathanesine yapılan baskında Roma dönemine ilişik sikkeler ele geçirildi

Gümüşhane’de Güllabi ekipleri Torul ilçesinde geriden geriye zırh ürettiği tespit edilen 2 şahsa ilişkin evlere ameliyat düzenlendi. Aramalarda çok sayıda cebe ve mermi ele geçirilirken Roma dönemine ilgili olduğu tutum edilen 4 sayı obje ve sikke bulundu.

Alınan bilgiye bakarak İl Cingöz Komutanlığına tutkun ekipler yaptıkları istihbari çalışmalar sonucunda Torul ilçesinde eğleşme eden O.K. ve T.K.’ya ilgilendiren evlerde geriden geriye cebe üretimi yapıldığını tayin etti. Adli makamlardan alınan arama kararının peşi sıra şahıslara ilişkin evlerde KOM Büro ve Torul İlçe Güllabi Komutanlığı ekipleri marifetiyle Bomba Arama Köpeği Peçe ile gelişigüzel taharri gerçekleştirildi.

Yapılan aramalarda 3 nüsha av tüfeği, 1 nüsha mavzer tüfeği, 1 nüsha 9mm Beratta tabanca, 1 adet şarjör, 33 skor av tüfeği fişeği, 4 adet tabanca fişeği, 2 skor takoz (Bıçak ), 4 nüsha Roma dönemine ait tarihi nesne ve sikke ele geçirildi.

Operasyonun arkası sıra adli tahkikata başlanılırken, O.K. ve T.K. tutuklanmadan yargılanmak üzere başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: