Alaçatıspor deplasmandan 3 puanla döndü

Alaçatıspor, deplasmanda Manisa Sanayi Yıldızspor’u 1-0 yenerek, 3 haftanın ardından galibiyetle tanıştı.

Bölgesel Çolpa Grup 10. Grup’ta savaşım fail Alaçatıspor, 3 haftadır aldığı yenilgilerin ardından deplasmanda Manisa Uran Yıldızspor’u 1-0 yenmeyi başararak, üç benek aldı.Alaçatıspor’a galibiyeti kazandıran gol, maçın 85. derakap Eray Böcü’nün ayağından geldi. Alaçatıspor, kazandığı galibiyetle puanını 31’e yükselterek takım sıralamasında 6. sıraya yükseldi.

Alaçatıspor, 22 Mart Çarşamba günü, saat 14.00’te, özlük sahasında Saruhanlı Belediyespor’u konuk edecek.

“Bu kısık süreçten çokça fiilen birbirimize sarılarak çıkacağız”

Maçın ardından tıpkısı değerlendirme yapan Alaçatı Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Başkanı Âşık Gençalp, “Üç haftadır üzdüğümüz taraftarımızı tıpkı nebze mutlu etmeye çalıştık, bu mızıka çokça çalışıyor maharet ekibi ile futbolcu kardeşlerimizle bu boğuk süreçten çokça fiilen birbirimize sarılarak çıkacağız. Yıldızı Düşük mağlubiyetler aldık bunlardan hepimiz ders çıkardık, demincek çokça mehabetli bire bir maçımız var haftada iki maçlık edisyon tıpkısı periyota giriyoruz Alaçatıspor yönetimi yerine tığ bu Takıma sonuna kadar güveniyoruz, yeryüzü nazik gücümüz olan taraftarımızı çarşamba günü Saruhanlı maçına bekliyoruz” diyerek konuştu.

“Gine özlük oyunumuza dönmemiz üzere ayrımsız galibiyete ihtiyacımız vardı”

Alaçatıspor Teknik Direktörü Büyük Çalış birlikte maçın peşi sıra yaptığı değerlendirmede, “İstanbul deplasmanında kişi kimliğimizin dışında tıpkısı oyun sergilemiştik. Gene öz oyunumuza dönmemiz üzere ayrımsız galibiyete ihtiyacımız vardı. Evinde on paralık kaybetmeyen Manisa endüstri takımına alın aldığımız galibiyet bizi yeniden rayımıza oturtacaktır. Bize cebin gelişigüzel ant elinden gelenin yeryüzü iyisini yapan başkanımız ve yönetimimize teşekkür ederiz. Tekrardan gani tıpkısı reaksiyon gösteren futbolcularımı ve emekleri üzere ustalık ekibimizi kutluyorum. Konusunda koyarak sürmek hedefindeyiz. Deplasmanda yanımızda olan taraftarımıza de ayrı benzeri teşekkürname borçluyuz. Çarşamba haset evimizde, Alaçatı’mızda oynayacağımız maçta kül Alaçatı’yı desteğe bekliyoruz. Biz onlarla güzeliz” dedi. – İZMİR

Share: