Amasya’da patika lisesi öğrencileri ürettikleri 150 bin ekmeği zelzele bölgesine gönderdi

Amasya’da meslek lisesi öğrencileri, il koordinasyonunda meslek atölyelerinde ürettikleri 150 bin skor ekmeği zelzele bölgesine gönderdi.

Deprem bölgesindeki atlatmak ihtiyacını diremek isteyen Borsa İstanbul Mesleki ve Beceri Rum Lisesi mektepli ve öğretmenleri, depremin önceki haset faaliyete geçirdikleri, okullarında kâin savuşturmak atölyesinde ürettikleri 150 bin ekmeği paketleyerek, depremden etkilenen Gaziantep ve Malatya’ya ulaştırdı.

Öğrenciler yoluyla AFAD’a teslim edilen ekmekler, bölgede Kızılay’ın ve STK’ların kurduğu aşevlerine dağıtılıyor.

Konuyla ilgili, Amasya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Valiliğimiz öncülüğünde, Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve pansiyon görevlilerinin hazırladıkları 150 bin aldatmak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Öğrencilerimiz 7/24 fiilen savuşturmak atölyesinde üretime devam etmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Depremzedeler için giyecek üretiyorlar

Amasya Şehit Mehmet Asuman Umum Eğitimi Merkezi ile Martir Aziz Akva İmam Dil Cambazı Ortaokulu Ağırşak Merkezindeki becerikli öğreticiler, kursiyerler ve gönüllülerin depremzedeler üzere diktikleri eşofman takımı, içlik, hırka, argaç, çizik ve eldivenler yer sarsıntısı bölgesindeki afetzedelere ulaştırıldı.

Üretilen ürünlerin, Kızılay koordinesinde bölgeye ulaştırıldığı ve üretimin devam ettiği bildirildi.

Share: