Bayburt’ta bağımlılıkla mücadele çalışmaları bitmeme ediyor

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Eroin ve Mızrap Bağımlılığı İzleme Merkezi Büro Amirliği personelince yer genelinde gerçekleştirilen brifing faaliyetleri devam ediyor.

Uyuşturucu Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğü, husus bağımlılığının yeryüzü organ indirilmesi, bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirme ve farkındalık tesis etmek üzere 2022 yılı içerisinde Bayburt Üniversitesinde 855 öğrenciye yönelik ‘Narkogençlik’ brifing faaliyeti, el genelinde bin 237 asıl ve ana adayına ‘En İyi Narkotik Polisi; Anne’ projesi çerçevesinde bilgilendirmeler, Sivil Topluluk Kuruluşları ve Amme Kuruluşlarında yapılan ortak çalışmalarda toplamda 3 bin 130 vatandaşa ‘Narkorehber’ bilgilendirme eğitimleri verildi.

Ayrıca Bayburt genelinde halkın okkalı adına bulunduğu alanlarda 3 bin 772 vatandaşa ‘Narkonokta’ faaliyetleri çerçevesinde el broşürleri dağıtılarak, tam bu faaliyetlerde Eroin ile Savaş Aplikasyonu “UYUMA” tanıtımı yapıldı. bununla birlikte Bayburt İl Güven Müdürlüğünün yapmış olduğu yazılı açıklamada, “Uyuşturucu ve Metal Bağımlılığı ile Mücadelede bilgilendirme ve farkındalık oluşturma faaliyetlerimiz kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın desteği ve teşrikimesai ile bitmeme edecektir” ifadeleri saha aldı. – BAYBURT

Share: