Bayburt’ta öğrenciler sabahleyin namazında Ulu Camide buluştu

Milli Yetişek Bakanlığı Diyanet Öğretimi Umumi Müdürlüğü yoluyla düzenlenen ‘Vakti Kuşanmak’ etkinlikleri çerçevesinde öğrenci ve öğretmenler Celil Camideki sabah namazında bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yoluyla kombinasyon edilen buluşmaya memleket merkezinde tahsil gören İmam Hatip Liseleri ve İmam Dil Cambazı Ortaokullarında öğrenim gören kestirmece 400 öğrenci, ekol yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Öğrencilerin salat konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, içtimai ve sosyal yönlerini ayırt etmesini ve manevi huzuru deneyim etmesini çıkarmak için başlatılan etkinliğe öğrenciler fahri adına ortaklık sağladı.

Öğrencilerin sabah namazına bati katılımını gören camideki vatandaşlar, öğrencileri camilerde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, camileri seçkin zaman böyle mahmul ve ruhlu görmek istediklerini vurguladılar.

Celil Camide kılınan sabah namazından sonraları öğrencilere Bayburt’un lokal lezzetlerinden olan kavurmalı kavut çorbası izzetüikram edildi. – BAYBURT

Share: