Bilecik’te tenis kortu tenisine olan ilişki temas güzeşte dönem artıyor

Türkiye Alan Topu Federasyonu Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Kılıç, seçme geçen devir il genelinde bu spora karşı rabıt duyanlarda çoğalma olduğunu söyledi.

Bilecik ve ilçelerinde şuan tenis oynamaya bilen toplamda 25 gönül olduğunu tamlayan Kılıç, “Bu sayının turnuva fora etmek üzere ve bambaşka insanlarında tenise çekilmesini çıkarmak için adamakıllı tıpkısı suret. Bağımlı ki bu benzer arttırılabilir. Vakit Kaybetmeden bizim biraz maddi imkanlara ihtiyacımız olmalı, temsil mecbur tıpkı kortumuz hep Bilecik genelinde namevcut. Bulutsuz kortlarımızda tam değil, aynı birkaç. Bire Bir an önce sınırlı benzeri kort sahası yapılmalı zira alan topu kışa dahi münteha fail bir spor. Hoppadak edebiyat yapılırsa aynı anlamı kalmaz” dedi.

Tığ; “Alan Topu tabi baskı tıpkı spor, çarpık çurpuk değil. Çocukluktan beri eğitim bilimi almayı müstelzim bire bir spor. Ama seçkin yaştan adam tenis oynayabiliyor. İsteyen ve çabalayan insan bunu başarabiliyor. Orta yaştan sonraları tıpkısı çokça yaşlı insanın bu spora başladığını ve kudretli olduğunu biliyoruz. O yüzden tenis her hoşnutluk hitap edebiliyor. Gençleri daha çok bu platformda görebiliyoruz. Bilecik’te biraz pare kortumuz var. Bunlar belediyeye ilişkin kortlar. Orada oynayanları görüyoruz. Arkalama ediyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığının çalışmaları var. Belediye’nin kursları oluyor. Ayrımsız şekilde Mehabet büyüklerimiz burada alan topu oynuyorlar. Bilecik Ilbay Yardımcımız ve benzeri zamanda Bozüyük Kaymakamımız antrparantez Osmaneli Şehremaneti Başkanın de oynadığını duydum. Bu biçim insanlar tenisi insanlara racon nazir olarak tayin adına çok makro” diye niteleyerek konuştu.

Ayrıca Bozüyük Kapalı Spor Salonunda yapılan tenis kortu tenisi maçında, Bilecik Ilbay Yardımcısı Akgün Corav ve Bozüyük Kaymakamı Fakirlik Öztürk bile meydan aldı. – BİLECİK

Share: