Bodrum Belediyesi’nden Çıkmaz Hayvanları İçin Bakir Protokol

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Yücelen Hayvan Hastanesi beyninde çıkmaz hayvanları üzere protokol imzalandı.

Geçen küçük ay ayında Muğla Baytar Hekimler Odası, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Dirim Hakkını Himaye Faaliyet Grubu ile “Sokak Hayvanları Iyileştirme Projesi” protokolü imzalayan Bodrum Belediyesi, demin de çıkmaz hayvanları için Bodrum Yücelen Hayvan Hastanesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol imza törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başbuğ Yardımcısı Ummahan Ancak, Uray Baytar İşleri Müdürü Engin Doğan, Yücelen Hayvan Hastaneleri Sahibi Baytar Hekim Ş. Elif Yücelen Kayaç, Veteriner Ahmet Aldanmaz katıldı.

Aylık mukannen bire bir kota içerisinde gerçekleştirilecek olan hizmette, Bodrum Belediyesi Eğreti Bakımevlerine getirilen evet üstelik bildirilen sahipsiz sokak hayvanlarının ameliyatları ile orun operatif (cerrahi müdahale sonrası hizmet) boyunca parçalanmamış araştırma, çıkar yol, leyli tedavi hizmetleri Yücelen Efsanevi Hastanesi tarafından ücretsiz yapılacak. Çıkmaz hayvanları barınakta civar muayeden geçtikten sonraları zaruri görülenlerin Baytar İşleri Müdürlüğü mesul baytar onayı ile hastaneye sevki yapılacak.

Protokol imza töreninde mütekellim Bodrum Şehremini Ahmet Aras, yıllardır Bodrum Belediyesi adına Site Konseyi ve bazı sivil topluluk örgütleri ile gelişigüzel sokak hayvanları amacıyla birçok çalışma gerçekleştirdiklerini ve çalışmaların bitmeme ettiğini belirterek Yücelen Efsanevi Hastanesi’nin bu yaklaşımının çok büyük olduğunu söyledi.

Başbuğ Aras, “Gayrı klinikler, gönüllüler ve hep Bodrum halkı kardeşlik ile bu işe ehil çıkarsak çıkmaz canlarımızın henüz gani tıpkısı ortamda yaşamalarının önünü nazik ölçüde açabiliriz” diye niteleyerek konuştu.

Yücelen Hayvan Hastaneleri Sahibi Baytar Doktor Ş. Elif Yücelen Kayaç ise Yücelen Efsanevi Hastanesi olarak Bodrum Belediyesi’ne ve Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ulama temin etmek amacıyla iyesiz çıkmaz hayvanlarına cerrahi anlamda destek yöneltmek istediklerini belirterek, “Umarım böyle projeler ve katkılar günbegün artacaktır” dedi.

Share: