Çalınan köpeğini kurtarmak isterken bıçaklanıp ölümden döndü

– Çalınan köpeğini yetirmek isterken bıçaklanıp ölümden döndü

2 saate yakın süren operasyonun arkası sıra taburcu oldu, saldırganın erkin bırakılmasına isyan etti

ANTALYA – Antalya’bile çalınan köpeğini köylü kabul etmek isterken bıçaklanan Levent Tufan (45), adeta ölümden döndü. Sol dizinin altında bıçaklanan ve 2 saate andıran operasyonun arkası sıra taburcu olan insan, saldırganın azade bırakılmasına tepki gösterdi

Fenomen, 29 Ağustos tarihinde Konyaaltı Sahili’nde yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, Uzun Tufan’ın köpeği benzeri süre geçmiş ortadan kayboldu. Köpeğinin elan ilk de kaybolduktan sonra bulunduğu yerde olma ihtimali üzerine Boğaçayı köprü altına revan Tufan, köpeğini burada tanımadığı bire bir şahsın yanı sıra gördü. Köpeğini almak talip Tufan ile ecnebi tabiiyetli insan beyninde tartışma imdi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne zat Tufan’ı elinde bulunan bıçak ile sol dizinin altından bıçakladı. Çevredekilerin ihbarı konusunda görüngü namına keyif ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Sahile mevrut esenlik ekipleri, Tufan’a önce yardımı yaptıktan bilahare sedyeye aldı.

Bir zaman olsun yanından ayrılmadı

Saldırıya karşın köpeğini vermeyen Tufan, vatandaşların dahi sebebiyle ambulansa götürülürken sedyeyi strateji fail Tufan’ın köpeği, sahibinin aynı dakika olsun başından ayrılmadı. Sahibini ambulansın olduğu noktaya kadar izleme eden kapik, Tufan’ın yakını yoluyla görüngü yerinden götürüldü. Ayağından aldığı çarpış sonrası tedavisi tamamlanan Tufan taburcu oldu. Kendisini bıçaklanan şahsın erkin bırakıldığını öğrenen Tufan, duruma isyan etti.

“Ben olaya suçüstü fethetmek istedim”

Yaşananları anlatan Uzun Tufan, “Köpeğimle beraber yaşıyorum. Bizi hep bilir. Ben köpeğime toht takmam. Cümle marifetiyle bildik tıpkı hayvandır. Ego bu şahsın güreşçi köprüsü altında yaşadığını bilmiyordum. 3-4 yol benim köpeğimi çaldığına şahit oldum. Arkadaşlarım bulup getirdi, hayvanı oraya bağlayarak işkence etmiş. Fenomen haset köpeğim esasen kayıp oldu. Ego olaya cürmümeşhut yazmak istedim. Koşarak oraya gittim. Köpeğimiz görür gözsüz aramızda boğuşma oldu. Elinde bıçağı gördüm. Sonradan bizim dengemiz bozuldu. Bu Arada yuvarlandık. Elan sonra elindeki bıçağı bana diz altında biraz nöbet soktu, sonradan kaçtı” dedi.

“Kızdırma bitmeme ediyor”

Şahsın daha bilahare serbest bırakıldığını duyduğunu tamlayan Tufan, “Elbet peki dedim. Bir bölgede geziyormuş. Bura bozulmamış bire bir bölgedir. Öfke devam ediyor. Bayındır abat gezmesi benim kabilinden insanların vicdanlarını rahatlatmamıştır. Tutuklanmasını temenni ettim. Sol diz altıma 40-50 santim ten bıçağı ile bıçakladı. Boğuşma sırasında olmadı, ağaç bıçakladı. Hekim üstelik aldığım darbeye şaşırdı. Yeniden bir ameliyat olabilirim. 2 saate andıran işler oldum. Huy kesinlerinden çokça içki kaybı oldu” sözlerine düzlük verdi.

Köpeğinin kendisini bırakmadığını belirten Tufan, “Kapik bizim canımız. Benim yanımdan hiç ayrılmadı. Beni yalayarak otama etmeye çalıştı. Sonradan beni ayağa kaldırmaya çalıştığını düşündüm. Onun üstelik canı göynük galiba. Bu işin cezalandırılmamış kalması beni elan bile çok yaraladı” diyerek konuştu.

Share: