Çankırılı hoca, Rektör Çiftçi’ye yazdığı kitabı arz etti

Çankırı Atatürk Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Şirin Zerey Çalıştırıcı, kaleme aldığı “Devam Etmek İçin Konferans” kitabını Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci’ye arz etti.

Çankırı Atatürk Ortaokulu Müdürü Bekir Somuncu, Müdür Muavini Muhittin Mecnunca ve Plastik Sanatlar Öğretmeni Leziz Zerey Çalıştırıcı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici’yi ülfet etti. Ziyarette Öğretmen Körpe Zerey Antrenör, Rektör Dikici’ye danışmanlığını Çankırı Karatekin Üniversitesi Görüşme, Dizayn ve Mimarlık Fakültesi Foto Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emre Abat’in yaptığı faziletli lisans tezinden kitaplaştırılan ve Cızık Yayınevi’nden çıkan “Gitmek İçin Konuşma” kitabını sunma etti.

Osmanlı’nın sonuç dönemi ve Cumhuriyet’in ilk yılları arasında siyasi, kültürel, içtimai ortama şahitlik eden Şakir Ağırbaşlı ailesi üyelerinin hayatları ve sanatlarını ele alan eserle ilgili bilgi veren Plastik Sanatlar Öğretmeni Maskara Zerey Antrenör, “Bu tezkere ince zamandır hayalim olan ve çok mesai verdiğim tıpkısı çalışmaydı. Bu anlamda bana gelişigüzel zaman destek veren ve cesaretlendiren müşavir hocam Dr. Öğr. Üyesi Emre Abat özellikle girmek için ulama sağlayıcı herkese teşekkürname ediyorum. Antrparantez bizleri akseptans eden ve kitabımıza andıran ilişki gösteren Sayın Rektörümüze bile çok teşekkürname ediyorum. Himmet verdiğimiz tıpkı çalışmanın şehrimizin eğitiminin en son yöneticisi marifetiyle beğenilmesi ve takdir edilmesi bizi çokça mutlu etti. İnşallah elan değişik çalışmalarla yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Kitabı inceleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, bilginin çok acele tüketildiği ve gelişen uygulayım bilimi ile gelişigüzel üretmenin, yazmanın akademiye ve cemiyet hayatı amacıyla çok mehabetli olduğu benzeri dönemde abece hayatına kazandırılan bu asıl eserlerin çok kıymetli olduğunu rapor etti. Rektör Rençper, “Süfli ayırmak çokça kuvvet, çok araştırma ve derk etmek mucip bire bir eylem. Değerli öğretmenimizin öz işi yanı sıra hem efdal lisans yapması konusunda bu tezden aynı betik çıkarması çokça değerli. Kendisini kutlama ediyorum. Tığ Çankırı Karatekin Üniversitesi yerine sağlamak isteyen, bu devlet cemiyet için müfit benzeri gelişim işleyen herkesin yanındayız, destekliyoruz ve desteklemeye bitmeme edeceğiz. Öğretmenimizi benzeri öğün elan kutlama ediyor ve bu eşsiz eserin sanat camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. – ÇANKIRI

Share: