CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir’de hareket insanlarıyla buluştu

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İzmir’üstelik Garp Küçük Asya Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) üyeleriyle benzeri araya geldi.

Balçova ilçesinde tıpkı otelde planlı toplantıya katılan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, İzmir’in kurtuluşunun 100’ncü yılının müstehzi tıpkısı şekilde kutlandığını, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ettiğini anlatım etti.

Afyonkarahisar’birlikte Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümü nedeniyle planlı “Galibiyet Yürüyüşü”ne katıldığını anlatan Kılıçdaroğlu, Afyon Ovası’nda sunulan mücadelenin ne büyüklüğünde altın olduğunu bire bir el henüz gördüklerini söyledi.

O topraklarda yapılan fedakarlığın zaman büyütülmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, henüz tüvana bire bir tutum, daha dallı güllü ayrımsız Türkiye, üniversiteleri hikmet üreten bire bir Türkiye’nin hayalini kurduklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Sizden istediğim biricik molekül var. Zinhar karamsar olmayın. Kocatepe’ye çıktığımda sebep meyus olmamamız gerektiğini benzeri kere elan anladım ve yüreğime yerleştirdim. O ağırlık koşullarda o mücadeleyi yapanlar özellikle hele o mücadeleden sonra testis satarak şeker hastalığı fabrikası kuranlar, sanayiyi başlatanlar, geçmiş kalkınma planını uygulamaya koyanlar sıradan insanlar değildi. Onlar verdikleri mücadelenin fakat ekonomik başarılarla perçinleneceğini biliyorlardı.”

İzmir İktisat Kongresi’nin dahi 100. sene dönümü amacıyla hazırlıkların sürdüğünü sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, dünyanın bildirme şanlı, saygın iktisatçılarını İzmir’birlikte toplayacaklarını, kongrede yalnız Türkiye’ye değil yekpare dünyaya bakir tıpkı vizyonun çizileceğini sözlerine ekledi.

BASİFED Umumi Heyet Başkanı Mehmet Mehabetli Kasalı bile İzmir İktisat Kongresi’ne ayrı tıpkısı ehemmiyet atfettiklerini, kurdukları komitenin kongre hazırlıklarına bindi olacağını söyledi.

Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bronz Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel ve bazen CHP İzmir milletvekilleriyle gelişim dünyası çığır örgütü liderleri birlikte katıldı.

Toplantı, açım konuşmaları sonrası basına kapatıldı.

Share: