Çinli karı seyyah Artvin’deki plato şenliklerinde güreşti

Artvin’in Ardanuç ilçesinde düzenlenen plato şenliklerindeki karakucak güreşlerinde Çinli avrat turistin güreşmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlçedeki Aydın Köyü Söğütdüzü Yaylası’nda bu yıl 21’incisi planlı plato şenliklerini izleyen Çinli Sisi Zhang isimli eş seyyar, şenlikler kapsamında çayırda güreşen sporcuları görünce, yıkışmak isteğini ilgililere iletti.

Güreş tertip komitesi turistin isteğini kırmayarak, 65 kilogramdaki Hükümran Uzun isimli sporcuyla güreşmesine cevaz verdi.

Çinli seyyah Zhang ve Levent çayırda ayrımsız müddet güreşti. İlginç görüntülere manzara olan güreşte Levent, Zhang’ı yendi.

Güreş sonunda Uzun, rakibinin kolunu havaya kaldırarak kentlileşmiş cesaretinden etraf tebrik etti.

Zhang, güreş sonrası yaptığı konuşmada, iki sene geçmiş Rize ve Artvin bölgesine geldiğini ve bu coğrafyayı doğayı haddinden fazla sevdiğini söyledi.

Bölgenin behişt üzere bir doğası olduğunu kaydeden Zhang, “İlk geldiğimde kendime saraka vermiştim esasen geleceğim diyerek. Doğası cennet. İnsanları çok sıcak. Her şeylerini benle paylaşıyorlar. Peynir veriyorlar, savsaklamak veriyorlar. Ben sporcuyum. Güreşte domuzuna bire bir ekin. Korumak istedim. Süper aynı özdek.” dedi.Share: