Çirkin dünyalarını sevgileriyle aydınlatıyorlar

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 8 yıl önce kaçarak evlenen görmez çift, metin iki evlatlarıyla bahtiyar bir yaşam sürüyor.

Çiçektepe köyünde hayat dolu âmâ Felek (34) ile Ramazan Çelebi (39), 8 sene geçmiş arkadaşlarının marifetiyle telefonda tanıştı.

Kısa süre sonraları evlenmeye değişmeyen veren fakat görmez oldukları üzere zorlanacaklarını düşünen aileleri karşı çıkan koşa, kaçarak hayatlarını birleştirdi.

Evliliklerini 7 yaşındaki Irmak ve 5 yaşındaki Yusuf ile taçlandıran Çelebi çifti, bahtiyar ve huzurlu tıpkı yaşam sürüyor.

“Görmüyor olabiliriz amma kalbimiz hissediyor”

Yıldız Çelebi AA muhabirine, eşi Ramazan ile tanışana kadar evliliği on paralık düşünmediğini dile getirdi.

Eşiyle cümle şartları zorlayarak evlendiklerini vurgulayan Çelebi, şöyle devam etti:

“Bütün olumsuzluklara karşın yılmadım, pes etmedim ve eş kurmayı tercih ettim. Kişi çabamızla evlendik, demin mutlu benzeri yuvamız var. En kızıl varlıklarımız iki evladımız oldu. Onlar bizim ışığımız ve umudumuz. Ego eşimi haddinden fazla seviyorum ve hasis mutluyuz. Eşimden herhangi bir ahit dürüstlük, birlik ve utanmak gördüm. Bilcümle müşahede engellilerin evlenmeye ve mutlu olmaya hakkı var. Görmüyor olabiliriz ama kalbimiz hissediyor. bütün bire bir insan olmasam üstelik kendi işlerimi yapabiliyorum, ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Bunun amacıyla rabbime şükrediyorum. Benim daraç kaldığım noktada eşim değme nev destekte bulunuyor. Görmemiz müstelzim benzeri öz olunca bile kızım, bize yetişiyor. Haddinden Fazla şükür kimseye muhtaç mümteni şekilde evimizi hile edebiliyoruz.”

Gelişigüzel konuda birbirlerine yardımcı oluyorlar

Ramazan Çelebi ise eşiyle tanıştıktan iki ay sonra evlenmeye değişmeyen verdiklerini söyledi.

Göremeseler dahi birbirlerini çokça sevdiklerini anlatan Çelebi, şöyle konuştu:

“Allah’a şükür 8 yıldır bahtiyar mutlu yaşıyoruz. Bu sürede genişlik ufak şekilde birbirimizin kalbini kırmadık. Eşim yanımda olduğu müddetçe benim bedbaht bire bir günüm olmaz. Evde seçme konuda birbirimize havari oluruz. Karı işlerinde, yemek yapmada ve çocuklarımızın bakımında birbirimizin sürekli destekçisiyiz. Allah’ın bize bahşettiği metin kızım ile oğlum dahi bizim gözlerimizdir. Onların varlığıyla bizim hayatımız elan bile şenlendi.”

Share: