Çorum’da TÜBİTAK 4007 Bili Şenliği düzenlendi

Çorum’da, TÜBİTAK 4007 Marifet Şenliği düzenlendi.

“Geçmişin bili ve teknolojisini geleceğin bili ve teknolojisine taşıyoruz” sloganıyla düzenlenen şenlik, Çorum Ticaret ve Endüstri Odası (TSO) fuar alanında açıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Çıpa, burada yaptığı konuşmada, gelişim imkanlarının, gelişim kollarının sürekli dalgalandığı ayrımsız dönemden geçildiğine dikkati çekerek, “Bu sürede öğrencilerimize kazandırabileceklerimiz genişlik bulunmaz tadımlık, değişik ve yeni ortamlara ahenk mizan becerisi ve esnekliğidir. Eğitimin hemen okulda olan tıpkı süreç değil, hayatın bütün alanında kayran kayran tıpkısı kisveye büründü. Rastgele insanın yaşam coşkusu ve motivasyon kaynağı, hayattaki anlamıdır.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra müzik öğretmenleri Rüya Balaban, Zehra Müşteri ve Osman Ünsal Taşcı eliyle mini konser gerçekleştirildi. Peşi Sıra Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu Ahali Oyunları ekibi gösteri sundu.

TÜBİTAK 4007 Proje Koordinatörü Mehmet Ağaç ise 49 projenin yer aldığı Bili Şenliği’nin 8 Ekim’e büyüklüğünde devam edeceğini söyledi.

Program atölye çalışmaları, söyleşiler, işporta çalışmaları, yarışmalar ve oyunların düz alacağı malumat şenliğini protokol üyelerinin gezmesiyle sona erdi.

Şenlikte 101 atölyede 360 aktiflik düzenlenecek. Fuarda kurulan bilgi atölyelerinde Mersin, Hatay, Nevşehir ve Ankara’dan aktiflik üzere mevrut alanında ehlivukuf 9 üniversiteden akademisyenler de vadi alacak.

Fuarda AFAD, Çorum Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü dahi sergilik açtı.

Fuarın açılışına Ilbay Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

???????

Share: