Cumhur Reisi Erdoğan’dan Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah’a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah’a teşekkür

ANKARA Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Yaşadığımız bu tahakküm günlerde Brunei’nin göstermiş olduğu dayanışmayı katiyen unutmayacağız” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah ile eş matbuat toplantısını düzenledi.

Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah ve heyetini Ankara’dahi konuk etmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Cumhur Reisi Erdoğan, Burnei Darüsselam Sultanı ‘nın 2012 yılında Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaretinin ülkemize cesamet başkanı düzeyinde yapılan evvel konuşma olduğunu kaydetti. Tıpkısı sene Brunei’ye kendisinin bile ayrımsız ülfet gerçekleştirdiğini hatırlatan Erdoğan, ziyaretlerle düet ilişkilere ivme kazandırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zaman gerçekleştirdikleri görüşmelerde ikili münasebetlerin kapsamlı şekilde ele alındığını, iki mutluluk arasındaki aksiyon birliklerini henüz müstakbel nakil kararlılığını teslim ettiklerini aktardı.

Görüşmelerde ayrıca envestisman alanlarına ilgilendiren fikir teatisinde bulunduklarının dahi altını çizen Cumhur Reisi Erdoğan, eğitimden, savunma sanayine ve diplomasiye büyüklüğünde değişik bir haddinden fazla alanda şanlı gelişim birlikleri imkanının değerlendirildiğini bildirdi.

Erdoğan görüşmelerde antrparantez aktüel ve toptan sorunlar üzerinde dahi durulduğunu belirterek bölgesel ve uluslararası platformlarda işbirliğini artırmanın önemine değindiklerini aktardı.

İmzalanan anlaşmalarla ilişkilerin ahdi zemininin oluşturulduğunu kaydeden Erdoğan, “Okçular Vakfımızın katkılarıyla Türk Okçuluğu dersleri veriliyor. Türk seri ve filmleri yakından izlem ediliyor. Beşeri ilişkilerimiz kuvvetleniyor. Filistin ve İslam düşmanlığı kadar konuları Ukrayna’yı ele aldık. Bunlarla bu arada 11 vilayetimizdeki yer sarsıntısı felaketi üstünde hassasiyetle tevakkuf imkanı bulduk. 12 dakikalık zelzele felaketini izlettik, kendileri birlikte boyutunu elan da etraflıca anlamış oldular. Yaşadığımız bu yumruk günlerde Brunei’nin göstermiş olduğu dayanışmayı katiyen unutmayacağız” dedi.

Share: