Depremzede Yüksek Kerem’e veladet günü sürprizi

ADIYAMAN’bile depremde evleri yıkılınca ailesiyle alay malay Amasya’üstelik yurda yerleştirilen Ulu Kerem Balcı’ya (10) veladet günü sürprizi yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’de evleri yıkılan Heybet Balcı, eşi Semiha, çocukları Yüce Asalet ve Abdurrahman Balcı (8) Amasya Hükümdar Bayezid KYK yurduna yerleştirildi. Mevlit günü olan Mehabetli Asalet Balcı’nın eskimemiş yaşı de burada kutlandı. Amasya Valiliği Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan kutlamaya Toyluk Merkezi gönüllüleri ile Cemiyet Destekli polisler birlikte katıldı. Toyluk Merkezi Gönüllüleri güçlükle yemekhanesini balonlarla süsledi. Veladet gününün kutlanacağından bilgisiz yemekhanede oturan Uca Asillik, şaşırtı karşısında haddinden fazla bahtiyar olduğunu söyledi. Yeni arkadaşlarıyla birlikte arzu tutup pastasının mumlarını üfleyen Şanlı Asalet Balcı, “10 yaşındayım. Bu en adamakıllı veladet günümdü, teşekkür ediyorum. Herkesi haddinden fazla seviyorum, haddinden fazla iyice bir tevellüt günü partisiydi” dedi.

AMAÇ, DEPREMİN ETKİSİNDEN UZAKLAŞTIRMAK

Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Hedef Öztürk, “Sultan Bayezid yurdumuzda depremzede vatandaşlarımızı konuk ediyoruz. Mihman ettiğimiz mecmu 81 ailemiz var. Ailelerimiz içerisinde ilköğrenim, ortaöğretim ve ortaöğretim seviyesinde öğrencilerimiz bulunan. Ev idaresi adına arkadaşlarımız veladet günü olan çocuklarımızı tespit etti. Depremden sakil şekilde etkilenen ve kıygın olan çocuklarımıza bir nebze bile olsa şenlik esermek ve depremin etkisinden koymak üzere bugün sürpriz bire bir doğum günü yaptılar. Onlar bizim misafirlerimiz, başımızın taçları. Elimizden geldiğince onlara müzaheret noktasında hangi yapılması gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: