Kahramanmaraşlı depremzede gençlerin nikahı Amasya’da kıyıldı

Kahramanmaraş’ta nikahlarına çevrilmiş eyyam kaldığında zelzele faciasına yakalanan güre koşa, yıpranmamış bir umutla geldikleri Amasya’nın Suluova ilçesinde dünya evine girdi. Zayiat dolayısıyla buruk benzeri alay dinç Fatma Demir ve Ulvi Yağız’nın mütevazi nikahını Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok kıydı.

6 kamer önceki Mersin’da tanışan Fatma (27) ile Şanlı (27) nikahlarının kıyılacağı Kahramanmaraş’ta depreme yakalandı. 11 ilde 40 binden çok fert kaybına ve nazik yıkıma kere açan depremden sıhhatli kurtulan çoluk çocuk, Amasya’nın Suluova ilçesinde kıpırdak yakınlarının yanına geldi. Alay Malay maltalık sürdürme hayallerini daha çok ertelememek üzere Suluova Belediyesi’ne başvuran gençlerin nikahını kıyan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, karı cüzdanını geline verip altın dürü etti.

Büyük tırsmak yaşadıkları 7,7 ve 7,6’lık depremlerde tanıdıklarını birlikte kaybetmenin hüznünü yaşadıklarını tamlayan Ulu Kişmiri, “Olayın etkisini elan henüz üzerimizden atamadık. Nikahımız bozma olmuştu. Burada kıyıldı” dedi.

Fatma Çipo, yakınlarıyla fotoğraf çektirmeleri sonrası belediye binasından halk ele çıktıkları eşini çok sevdiğini söyledi.

Çifte mutluluklar dileyen Belediye Reisi Üçok ise “Bu büyüklüğünde hüzünlü günlerin arkası sıra insanların özel anına tanıklık edip nikah akitlerini yarmak beni dahi fazlasıyla mutlu etti. Depreme karşın sevgileri bariyer tanımadı” diye niteleyerek konuştu.

Afet bölgesinden Suluova’ya 500’den çok insanın geldiği bilgisini veren Başbuğ Üçok, “Beraberlik böyle günlerde mahsus evet. Kardeşlik elden onların depremde yaralarını sarmakla olmuyor. Ayrımsız zamanda özel anlarına şahitlik, tanıklık etmek, bire bir arada kalkışmak dahi haddizatında bunun bire bir parçası. Kardeşliğimiz daima olsun” şeklinde konuştu. – AMASYA

Share: