Düzce TSO Başkanı Bıyık “Esnafa sağlanan kredi avantajı genişletilmeli”

Düzce Tecim ve Uran Odası (TSO) Umumi Heyet Başkanı Erdoğan Bıyık, Esnaf Odalarına kayıtlı esnaflara kullandırılacak yüreklilik imkanının 1 milyon şeş ciroya eş TSO üyeleri üzere da makbul olması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine sonrası yaptığı açıklamayla Türkiye genelinde esnaf odalarına mukayyet bütün işletme sahiplerinin ve esnaf kalkmak isteyen canlı girişimcilerin faydalanacağı 100 bilyon TL tutarında güven kullandırılacağını bildirdi.

Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık esnafa sağlanan kredilerden TSO’ya kayıtlı üyelerinde yararlanması gerektiğini belirterek “Tecim ve Endüstri Odalarımıza mukayyet almanak cirosu 1 milyon TL’nin altındaki esnafımız bu krediden esnaf odalarına kayıtlı olmadıkları amacıyla yararlanamayacaklardır. Tecim ve Sanayi Odalarımıza mukayyet ciroları 1 milyon TL’nin altında olan esnafımıza birlikte KGF aracılığıyla ayrımsız şartlarda veya andıran şartlarda güven sağlanmalıdır. TSO kayıtları olan ancak esnaf odalarına mukayyet sıfır on binlerce esnafımızın KGF yoluyla bağan faizli krediye ulaşması esnafımızı oldukça rahatlatacaktır” ifadelerinde bulundu. – DÜZCE

Share: