Amasya’dan deprem bölgesine oyuncak ve eğitim materyali yardımı

Amasya ve ilçelerinden “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye müzaheret gönderilmeye bitmeme ediliyor.

65 Bin Dev Mektepli Bağıntı Anaokulu’nda oluşturulan oyuncak toplama merkezine dallar ve vatandaşlarca oyuncak ve eğitim materyalleri getirildi. Kolilenen oyuncak ve terbiye materyalleri, yer sarsıntısı bölgesine varmak için AFAD’a teyit edildi.

İl Milli Eğitim Başmuallim Vekili Mahmut Keskiner, AA muhabirine, Türkiye genelinde bala gelişimi ve okul öncesi öğretmenlerin yer sarsıntısı bölgesi için gönüllü yerine psikolojik bindi ekibi kurduklarını söyledi.

Sarsıntı yaşanan illerde görevlendirilen öğretmenlerin milli yetişek müdürlüklerine oyuncak ve terbiye materyali ihtiyacı olduğunu ilettiğini anlatan Keskiner, “Öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız buna haddinden fazla şişman bindi verdi. Buradan topladığımız eşyalar, oyuncak ve materyaller hareket bölgesine ve orada görevlendirilen öğretmenlerimize ulaştırılacak.” dedi.

Oyuncağını depremzedelere bağışlayan 7 yaşındaki Bera Yeşilyurt ise depremden belde çokça ümitsiz olduğunu, yeryüzü sevdiği oyuncakları depremzede çocuklara ödül ettiğini belirtti.

Deprem bölgesinden acil gerekseme olarak bildirilen aktif abdesthane uzlaştırıcı dahi Merzifon Belediyesi vasıtasıyla Kahramanmaraş’a gönderildi.

Merzifon Belediyesi Aşçı Müdürlüğü, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremzedeler ile bölgede müteharrik görevlilere yunak kemirmek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Merzifon Kaymakamlığınca birleştirme edilen yardımlar kapsamında STK’ler ile köylerde yaşayanlarca hazırlanan 3 tır odun birlikte sarsıntı bölgesine gönderme edildi.

Share: