Elbistanlı depremzede Osman Doğan; “Devleti damarlarımızda hissediyoruz”

Geçtiğimiz 6 Küçük Ay tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Türkiye’birlikte 10 ilde hissedilen zelzele sonrası Kırşehir’dahi Kızılay eliyle oluşturulan yardım alanında destek kayran depremzede yurttaş devleti damarlarına büyüklüğünde hissettiğini söyledi.

Kızılay aracılığıyla insanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve deprem mağdurlarının anne ihtiyaçlarının karşılanması yerine depo oluşturuldu. Oluşturulan depoda ahzüita yapan Elbistanlı Osman Doğan adlı vatandaş hareket sonrası ortaya çıkan celal yoktu, Kızılay yoktu üzere söylemlerin kandırıcı olduğunu aktardı. Doğan, “Büyüklük damarlarımızda da var. Celal gelişigüzel yerde var. Depremin olduğu evvel günden itibaren devlete hep yanımızda gördük. Devletle beraber Türk milleti bile yanımızdaydı. Devletimiz bizler için elinden gelen rastgele imkanı kullandı. Kırşehir’e geldik ve devletimiz bize gelişigüzel tür yardımda bulundu. Azamet namevcut diyenler algı eden insanlardır” dedi.

“Kızılay ihtiyaçlarının karşılanmasında öncü fariza alıyor”

Kızılay Kırşehir Yazıhane Başkanı Osman Eroğlu, kamuoyuna duyurulan zelzele ajanda itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tamam kurumlarıyla görev üstlendiğini söyleyerek, “İlk dönem itibariyle bakım vermeye devam ediyoruz. Affet bölgelerine toplamda 16 tır başlamak için 70 kurgu gönderdik. İş insanları, umum ve siyasal partilerin desteği ile bu süreç devam etti. Kızılay karşı sâdır manipülasyonların ise aslı yoktur” diyerek konuştu.

Kızılay Kırşehir Şubesi gönüllü desteğinin bitmeme etmesi gerektiğini anlatan Eroğlu, “Gönüllü noktasında bindi rica ediyoruz. İhtiyaçların karşılanmasında bizlere ve ailelere apotr olacak insanlara çok aşkın ihtiyacımız var. Seçkin çevrim 30 gönüllü ile gelişigüzel çalışmaktayız” şeklinde konuştu. – KIRŞEHİR

Share: