Kırşehir Belediyesinden depremzedelere psikososyal bindi

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, kentte misafir edilen depremzedeler ve çocukları için psikososyal destek programları düzenleyeceklerini bildirdi.

Ekicioğlu, yaptığı bağlanmış açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Kırşehir İl Afet ve Ivedi Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli şekilde başlatılan kampanya kapsamında sarsıntı bölgesine ulaştırılmak üzere desteklerini geceli gündüzlü sürdürdüklerini belirtti.

Bu felaketi tesanüt zarfında aşacaklarını vurgulayan Ekicioğlu, kentte konuk edilen depremzedeler için üstelik çeşitli psikososyal programlar planladıklarını aktardı.

Depremzedelerin ahali otobüslerinden ücretsiz adına faydalandığını hatırlatan Ekicioğlu, “24 Küçük Ay Cuma Namazı haset saat 17.00’de Neşet Ertaş Kültür Konuşma Merkezi’nde depremden etkilenen ailelerimizle psikososyal destek için buluşacağız. Esasen hafta içi herhangi bir gün mahsus saatlerde Neşet Ertaş Ekin Konferans Merkezi’nde depremzede çocuklarımızla alanında ehlihibre kişilerce ayrımsız araya gelerek tesanüt ve psikososyal destek sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: