Gültak: “Sazak haddinden fazla iyice ayrımsız su sporları merkezine topluluk olacak”

Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak, ‘Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’nin imarının amade olduğunu ve yapılabilirlik raporlarının bittiğini belirterek, “Proje, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Koca imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Izlem ve Bütçe Başkanlığına gönderildi. Çokça mail tıpkısı tarihte, onayı alındıktan bilahare Ulaştırma Bakanlığımız eliyle yalınlık benzeri eksiltme ile projemizin ihalesine geçilecek. Tamamlandığında Sazak çok iyice ayrımsız akarsu sporları merkezine topluluk reşit olacak” dedi.

Gültak, Kültür Mahallesi esnaflarıyla benzeri araya gelerek, kamuoyunda gündeme mevrut ‘Çamlıbel Su Sporları Merkezi’ ile ait brifing yaptı. Esnafların ve vatandaşların yanlış bilgilendirildiğini kaydeden Gültak, kilometrelerce sahili olan bir kentte akarsu sporları merkezinin olmadığını, gerçekleştirecekleri proje ile tıpkı mebde daha imza atacaklarını söyledi. Proje hakkında bilgi veren Gültak, kısaca 13 bin metre dördül ilişkin alana sahip olacak, kâh yelken şampiyonalarının de olacağı, insanların oturup dostça edeceği alanların olduğu, Çamlıbel’e eski canlılığını getirecek benzeri proje gerçekleştirileceğini belirtti. Gültak, “Birilerinin bahsettiği gibi faziletli binaların olması, otelin olması söz konusu değil. Biz buranın bayındırlık çalışmalarını yaparken, Site Plancıları Odası Başkanımız, Mimarlar Odası Başkanımız ve tıpkısı haddinden fazla STK ile görüşmeleri yapmış bulunuyoruz. Ayrıca buradaki yapılan bayındırlık planlarını Büyükşehir Uray Başkanına göstermemize rağmen, bugün bu kavgalar devam ediyor. Buradaki deniz 0.2’dir. Buradaki yapılacak olan binaların maksimum yüksekliği 7.5 metredir ve sunma fazla yapılacak sınırlı alanın bile 13 bin metre kareyi geçme ihtimali namevcut” ifadelerini kullandı.

“Projenin imarı amade, fizibilite raporları bitti”

Projenin imarının amade olduğunu ve yapılabilirlik raporlarının bittiğini nâkil Gültak, “Proje, Ulaştırma Bakanı Adil As imzasıyla Izleme Ofis Başkanlığına, Cumhurbaşkanlığına gönderildi. Orada ise yap-işlet-devret modeli ile İzmir’deki benzeri liman, Aydıncık’ta kim tıpkısı liman aynı birlikte Çamlıbel Su Sporları Merkezi ve Havza Barınakları kendisine ihaleye balkon üzerine Cumhurbaşkanlığı Takip Kat Başkanlığından izin isteniyor. Haddinden Fazla yakın tıpkı tarihte Cumhurbaşkanlığından onayı alındıktan sonraları Iblağ Bakanlığımız vasıtasıyla belirgin aynı tenkis ile projemizin ihalesine geçilecek. Bu tenkis aşamasında de buradaki yapılacak olan projeler birlikte ortaya çıkma” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: