Gün Doğusu Anadolu’dan gönüllülerin sarsıntı bölgesine sevki sürüyor

Kars, Ardahan ve Ağrı’dan taharri istirdat gönüllüleri ile farklı hizmetlere destek yöneltmek üzere kült görevlisi, sarıklı, güvenlik korucusu ve jandarma personeli depremden etkilenen illere gönderildi.

Kars’tan ilmek hizmetlerinin adına getirilmesi üzere İl Müftülüğü personeli yer sarsıntısı bölgesine müracaat etmek amacıyla yola artık. İl Müftüsü Hamza Küçümseme başkanlığında şehir merkezi ve ilçelerde fariza işleyen 20 kült görevlisi Gaziantep’e gitti.

Alay, hareket bölgesindeki vatandaşlara maddi ve manevi korumak cenaze, kefenleme ve defin işlemlerini yapmak üzere yola çıktıklarını söyledi.

8 yaşındaki Salih Rahat deprem bölgesine revan İl Müftüsü Kortej’a mülk biriktirdiği 5 kumbarasını tasdik etti. Çocuğun hareketi karşısında duygulanan Küçümseme, Rahat’e davranışından yağlık teşekkürname edip sarıldı.

Ardahan

Ardahan’dan üstelik 14 gönüllü hoca grubu Adıyaman’a gönderildi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Bulut, yetişek camiası adına hasbilik esasına bakarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kentte “Kardeşine giyit yolla” yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Keder, “Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde hesaplı yardım malzemelerinin tasnifi, paketlenmesi ve yüklenmesi konusunda birlikte öğretmenlerimiz gönüllü şekilde çalışmaktadır.” dedi.

Ağrı

Ağrı’dan ise 156 düzenlilik korucusu ve 4 bitirmiş personeli hareket bölgesine irsal edildi.

Depremin etkilediği alanlarda kontrol ve kurtarma çalışmalarına akmak üzere İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 156 asayiş korucusu ile 4 personel, otobüslerle Adıyaman’a gönderildi.

Ekipler, Ilbay Osman Varol ve İl Cingöz Komutanı Sancak Hüsamettin Erol eliyle uğurlandı.

Share: