Kaza görevini bırakıp mebus namzet adayı oldu

Artvin’in Hopa ilçesinde 19 Eylül 2021 tarihinden itibaren Ilçe görevini örümcek Gürkan Üçüncü, DÜRÜST Öğür Trabzon Milletvekilliği için namzet adaylığı için görevini bıraktı. SELIM Fırka Trabzon İl Başkanlığı’na gelen Üçüncü, başvurusunu İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya verdi.

“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ”

İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda kâin Üçüncü, “Geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar Kahramanmaraş’ın Ezinözü ilçesinde eş güdümcü fariza yaptığımı belirterek, bundan ahir süreçte da yekpare imkanlarımızla bu felaketin izlerini hazfetmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı vurgulamak isterim. Burada bulunmamızın asıl amacı olarak 28. zaman AK Fırka Mlletvekilliği aday adaylık başvurumu İl Başkanlığımıza yaptım. Öncelikle Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile yarın değil hemencecik demincek diye, başvurumuzun ülkemiz, milletimiz, şehrimiz ve partimiz üzere hayırlara açar olmasını diliyorum” dedi.

“AKÇAABAT’TAN BAĞIMI HİÇ KOPARMADIM”

7 sene kadrolarında çalıştığı, görev aldığı SELIM Fırka’den milletvekilliğine istekli olduğunu dile getiren Üçüncü, “İlköğretimi ve ortaöğretim öğrenimi Akçaabat’ta tamamladım. Üniversite eğitimim için Trabzon dışına çıktım. Bu şalter ile akademik ve kırtasiyecilik hayatım boyunca farklı illerde görev yaptım. Bu süreler nobyunca aklımda, gönlümde bütün Trabzon vardı. Trabzon’dan ve terbiye ve tedrisat gördüğüm vadi olan Akçaabat’tan bağımı on paralık koparmadım. Yıllardır ülkeme mütenevvi illerde Ilbay Yardımcısı, ilçelerde Kaymakam namına bakım ettim. Demincek ise terbiye, tedris gördüğüm büyüdüğüm özlemeni çektiğim ilçeme ilime ve tabi ki ülkeme Cumhurbaşkanımız liderindeki DOĞRU Fırka ailesi içerisindeki inşallah mebus sıfatıyla hizmet etme arzusu içerisindeyim” ifadelerini kullandı.

Share: